15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pomoc niczym dotyk anioła

Fundacja Enea wsparła szamotulski dom dziecka

Od kilku lat aktywni sportowo pracownicy Grupy Enea przekuwają swój wysiłek fizyczny w dobro na rzecz innych. Pokonując dystanse na zawodach i treningach, uczestnicy „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” zamieniają je na złotówki, a zebrane sumy są przekazywane na cele charytatywne. W środę Łukasz Nowakowski, prezes Fundacji Enea, przekazał czek opiewający na 50 tys. zł domowi dziecka w Szamotułach.

Celem ostatniej edycji akcji było zebranie 50 tys. zł. Zaangażowani, pokonując dystans minimum 1,5 km podczas spaceru, biegu, jazdy na rowerze czy na rolkach, zbierali punkty, rejestrując je w specjalnej aplikacji. Dodatkowo punktowane były dojazdy do pracy rowerem oraz wykonanie kilku aktywności sportowych dziennie. Przez sześć tygodni pracownicy Enei pokonali ponad 100 000 km, zarówno podczas codziennej rekreacji, jak i zawodów sportowych – triathlonowych, rowerowych czy biegowych.

Uzbierane przez uczestników „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” kilometry, Fundacja Enea zamieniła na pomoc podopiecznym domu dziecka poprzez dofinansowanie termomodernizacji budynku przy ul. Lipowej w Szamotułach. W minioną środę Łukasz Nowakowski, prezes fundacji, uroczyście wręczył s. Agnieszce Sewruk, dyrektor placówki, symboliczny czek opiewający na 50 tys. zł.

Co roku przeznaczamy miliony złotych na to, aby wspierać społeczności lokalne. Nasi pracownicy zebrali 50 tysięcy złotych biegając, jeżdżąc na rowerach, rolkach i dzisiaj przekazujemy tę kwotę na ręce siostry i dzieci – podkreślał Nowakowski. – Mamy nadzieję, że ten nasz skromny dar pozwoli w jeszcze lepszym stopniu pełnić swoją rolę temu domowi.

Radości i wzruszenia z otrzymanej pomocy nie kryła s. Agnieszka Sewruk, dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Szamotułach.

– Wsparcie przekazane nam przez Fundację Enea jest dla nas niczym dotyk anioła, który zatroszczył się o nasze potrzeby. Od wielu bowiem miesięcy z ogromnym niepokojem spoglądaliśmy na stan naszych okien na klatce schodowej, od których wiało chłodem po naszym domu, zastanawiając się, skąd pozyskać na to środki – dzieliła się swoimi troskami. – Pomoc przyszła zupełnie niespodziewanie. Dzięki temu wsparciu zrobiło się nam cieplej, nie tylko w sercach, ale odczujemy je realnie już niebawem. I żadne słowa wdzięczności i podziękowań nie są w stanie wyrazić uczucia, które ten gest dobroci zrodził w naszych sercach. Gest Fundacji Enea. Tym bardziej, że wsparcie to zostało utkane z chwil poświęconych przez pracowników ze swojej codzienności. Gorąco dziękujemy i naprawdę jesteśmy wzruszeni. Bóg zapłać. 

Tradycyjnie na zakończenie i podsumowanie wyników projektu „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy”, Grupa Enea zaprasza dzieciaki na wydarzenie sportowe. Mieszkańców szamotulskiego domu dziecka odwiedził Kacper Lachowicz. Znany trener koszykówki zaprosił młodzież do wspólnej zabawy i rozmów, a prezentując sportowe triki zachęcał do uprawiania sportu, poszukiwania własnej pasji i dbania o swój rozwój.

(mal)

FOTO: – Pomoc przyszła zupełnie niespodziewanie, niczym dotyk anioła. Dzięki temu wsparciu zrobiło się nam cieplej – dziękowała s. Agnieszka Sewruk Fundacji Enea

Poprzedni
Następny