15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Alarmowy wyjazd podczas uroczystości

Druhowie-seniorzy otrzymali świadczenia ratownicze, a życie toczyło się swoim torem

Na uroczystej zbiórce w szamotulskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej, w poniedziałek 29 sierpnia, wręczono kolejne decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla strażaków-ochotników z jednostek OSP naszego powiatu.

W uroczystości wzięli udział m.in. starosta powiatu szamotulskiego Beata Hanyżak, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, posłowie na Sejm Marta Kubiak i Marcin Porzucek, minister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu brygadier Robert Natunewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach starszy brygadier Ireneusz Pers i prezes zarządu oddziału powiatowego w Szamotułach Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Zenon Pawlaczyk. Strażacy seniorzy już czekali na nich w auli na piętrze komendy, poczęstowani dobrym słowem gospodarzy, słodkimi wypiekami, kawą i napojami chłodzącymi.

Po uroczystości w auli komendy i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przy dwóch wozach bojowych PSP (inne pojechały do akcji) goście zwiedzili siedzibę PSP w Szamotułach.

Szczegóły w gazecie papierowej

 

Seniorzy druhowie bodaj najbardziej cieszyli się, gdy gratulacje składali im strażacy-zawodowcy

Poprzedni
Następny