15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pierwsza edycja stypendiów gminy Pniewy

Nagrodzono zdolnych i wytrwałych

14 uczniów, uczęszczających do pniewskich w roku szkolnym 2021/2022 otrzymało stypendia Burmistrza Gminy Pniewy. Na ten cel w budżecie gminy zapisano 28.000 zł. Uroczystość miała miejsce we wtorek 13 września w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury w Pniewach.

Prace nad Pniewskim Programem Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży rozpoczęto już w roku 2015. Przypomniał o tym przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak, wymieniając cele uchwały przyjętej przez radnych 30 czerwca 2021. Głównym celem programu jest wyróżnienie uczniów, którzy nie tylko dobrze się uczą, lecz również wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i osiągnięciami oraz stworzenie atmosfery sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Do celów
szczegółowych programu zapisano: wspieranie edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań; inspirowanie i motywowanie dzieci i młodzieży do poszerzania wiedzy i rozwijania ponadprzeciętnych umiejętności; stwarzanie pozytywnych wzorców dla młodej społeczności Gminy Pniewy; motywowanie rodziców do wspierania edukacji swoich dzieci; promowanie w środowisku lokalnym wybitnie uzdolnionych dzieci i młodzieży; promowanie gminy Pniewy, jako gminy przyjaznej wybitnie uzdolnionym.
Odbiorcami działań zawartych w programie są uczniowie szkół z terenu gminy Pniewy.

Szczegóły w papierowej gazecie

Poprzedni
Następny