15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Aktywne gospodynie z Brodziszewa

20 kół gospodyń wiejskich z terenu Wielkopolski uczestniczyło w finale konkursu „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce”, który odbył się w Kołaczkowie. Wśród nich znalazło się koło gospodyń z Brodziszewa.

Organizatorem kulinarnych zmagań był samorząd województwa wielkopolskiego przy współudziale gminy Kołaczkowo.

Konkurs miał na celu wyróżnienie i wspieranie działań kół gospodyń wiejskich spajających lokalną społeczność, opartych na współpracy z władzami samorządowymi, instytucjami kultury, sportu i placówkami edukacyjnymi. Do głównych motywów tychże działań należało kultywowanie i utrwalanie najbardziej wartościowych tradycji regionalnych oraz zainteresowanie młodszych pokoleń twórczością ludową.

Do konkursu zgłosiło się 60 kół gospodyń wiejskich z Wielkopolski. Pierwszy etap polegał na merytorycznej ocenie nadesłanych wniosków, w których koła prezentowały swoją działalność – aktywność, współpracę z lokalnymi instytucjami oraz pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 20 kół, które podczas gali finałowej zorganizowanej 27 listopada w hali sportowej w Kołaczkowie, miały możliwość zaprezentowania stoiska z własnymi wyrobami oraz wypieku lub wyrobu cukierniczego przedstawiającego logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

W wielkim finale uczestniczyło m.in. Koło Gospodyń Wiejskich  Brodziszewo. Brodziszewskie gospodynie uhonorowane zostały tytułem „nominowani”.

Zarówno laureaci jak i nominowani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe, które wręczał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego wraz z wójt gminy Kołaczkowo, Teresą Waszak.

Warto podkreślić, że w trakcie trwania wydarzenia organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. degustację na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń, występy artystyczne oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

(red.)

 

FOTO: Gospodynie z Brodziszewa znalazły się w gronie nominowanych w konkursie „Aktywne KGW w Wielkopolsce”

Poprzedni
Następny