15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przejazd na Wojska Polskiego zamknięty dłużej

Znowu opóźnienie (które to już?) przy modernizacji linii kolejowej

 Zła wiadomość dla szamotulan. Kończąca modernizację linii kolejowej nr 359 spółka Budimex S.A. przesunęła z 17 na 22 grudnia datę otwarcia przejazdu kolejowego na ul. Wojska Polskiego w Szamotułach. I nie zdziwimy się, jeśli trwająca przez kilka dni pełnoprawna zima odsunie ten termin jeszcze dalej.

W piątek 10 grudnia nastąpiło także zamknięcie dla ruchu kołowego przejazdu kolejowego na lokalnej drodze Samołęż – Koźmin. W komunikacie Budimexu zamknięcie nazwano uczenie „wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu w ciągu drogi Samołęż – Koźmin polegającej na zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego”. Natomiast nie podano informacji, kiedy na powrót otworzą przejazd.

Z dobrych niusów, spółka zapowiedziała wprowadzenie 10 grudnia stałej organizacji ruchu na przejazdach w ciągu drogi powiatowej 1845P Nowa Wieś – Szamotuły (odcinek Karolin – Gaj Mały/Szamotuły) i w ciągu drogi gminnej Dobrogostowo – Karolin, a od poniedziałku 13 grudnia także na przejazdach na ul. Towarowej i 1 Maja-Ostrorogskiej w Szamotułach. Oznacza to, że te cztery przejazdy nie będą już zamykane.

RB

Na zdjęciu: Kiedy otwarty będzie przejazd kolejowy na ul. Wojska Polskiego w Szamotułach? Kto to wie…

Poprzedni
Następny