15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

A jednak! Pływalnia będzie zamknięta

Od wielu tygodni w Szamotułach toczy się dyskusja na temat konieczności zamknięcia pływalni miejskiej przy ul. Sportowej. Do ubiegłego tygodnia nie pojawiła się jednak żadna oficjalna informacja czy to magistratu, czy Zakładu Gospodarki Komunalnej, o zawieszeniu działalności obiektu. Ba, radny Maciej Chałupka pogłoski o zamknięciu basenu od 1 stycznia nazwał… wydarzeniem jedynie medialnym.

Temat pracy pływalni po 1 stycznia poruszyli radni podczas ubiegłotygodniowej sesji rady miejskiej.

– Jest 21 grudnia, czy spółka komunalna wydała komunikat o wygaszeniu basenu? – dopytywał radny Bartosz Węglewski. – Czy jeżeli pływalnia faktycznie zostanie wygaszona, są o tym poinformowani kontrahenci korzystający z basenu?

– Oczywiście komunikat taki będzie o zamknięciu pływalni na okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2023 roku. W tym okresie zamierzamy wykonać inwestycję. Już przystępujemy do wykonania projektu nowej instalacji. Ewentualny kontrahent deklaruje, że jest w stanie to przedsięwzięcie wykonać – poinformował Piotr Koczorowski, prezes ZGK.

Wyjaśnienia prezesa nie zadowoliły Grażyny Augustyniak. – Panie prezesie, konkretnie – kiedy ukaże się komunikat o zamknięciu basenu od 1 stycznia? Dzisiaj mamy już 21 grudnia. Czy pan uważa, że w drugie święto pan wyda komunikat w tej sprawie? Ludzie chcą o tym wiedzieć, korzystają z basenu i pytają, co z tym basenem? – pytała bezkompromisowa radna.

– Komunikat ukaże się po sesji, jutro (w czwartek) – uspokajał prezes Koczorowski. I wyjaśnił, że zwłoka wyniknęła z konieczności czekania na decyzję radnych w sprawie dokapitalizowania spółki komunalnej kwotą 5 mln zł na modernizację pływalni. – Bo gdyby tej zgody na dokapitalizowanie nie było, to zamknięcie basenu byłoby do odwołania. A tak jest do 31 sierpnia – tłumaczył.

(mal)

FOTO: – Czy pan uważa, że w drugie święto pan wyda komunikat w tej sprawie? – komentowała radna Grażyna Augustyniak brak oficjalnej informacji o zamknięciu basenu

Poprzedni
Następny