15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Absurdy rewitalizacji

Kupcy z rynku mają problemy. I to całkiem spore

Rewitalizacja szamotulskiego rynku budziła i budzi szereg kontrowersji. Jednym salon miasta po remoncie bardzo się podoba, inni dostrzegają mankamenty projektu oraz wykonania. Do tych drugich należą miejscowi przedsiębiorcy.

„Jako mieszkańcy i przedsiębiorcy od lat związani z Szamotułami, tworzący wspólnie przyszłość naszego miasta i regionu, wyrażamy zdecydowany sprzeciw działaniom władz powodującym drastyczne ograniczenie dostępu naszych nieruchomości do drogi publicznej” – napisali w liście do burmistrza Włodzimierza Kaczmarka.

Kupcy przypominają, że zaakceptowali ograniczenia w ruchu we wschodniej części rynku, zaakceptowali ograniczenie liczby miejsc parkingowych i wreszcie – kierując się dobrem ogólnym – zaakceptowali oddanie centrum dla ruchu pieszego. Ale…

Średnia z zakazem parkowania

„Jakie było nasze zdziwienie, kiedy dowiedzieliśmy się, że ograniczeniem ruchu i zakazem parkowania dla mieszkańców ma być objęta również ulica Średnia. Po powstaniu nowego rynku jest to jedyna droga dostępu dla nieruchomości położonych w centralnym kwartale rynku” – podkreślają kupcy.

 

Szczegóły w papierowej gazecie

 

Foto: Właściciel Cukierni Nowaczyńscy zainstalował na ścianie swojej kamienicy ładowarkę do samochodu elektrycznego. Nie może z niej korzystać, bo gmina wprowadziła w tym miejscu… zakaz parkowania

Poprzedni
Następny