15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wjechała na czerwonym świetle

Groźnie na krzyżówce w Sękowie

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miniony wtorek w Sękowie na skrzyżowaniu krajówki z drogą Lipnica – Duszniki. Krótko po godz. 12.00 zderzył się tam ford fiesta z ciągnikiem siodłowym marki Man.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody, które zderzyły się ze sobą. Kierująca fordem fiestą – kobieta w ciąży – i pasażerka znajdowały się uwięzione wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd przed przybyciem straży i znajdował się w pobliżu. Samochód osobowy znajdował się na środku drogi, natomiast pojazd ciężarowy z naczepą znajdował się na drodze przy barierach. Droga krajowa była nieprzejezdna – informuje Łukasz Kawka, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

I dodaje: – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą sprzętu burzącego do dwóch osób uwięzionych w fordzie, wydobyciu osób poszkodowanych z pojazdu oraz udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu osobowego na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników pogotowia została przewieziona do szpitala. Ruch na drodze krajowej Poznań – Pniewy został zablokowany – policja zorganizowała objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.
Jak wynika z ustaleń policji, przyczyną zdarzenia było niezastosowanie się kierującej fordem, mieszkanki gminy Buk, do wskazań sygnalizacji świetlnej – kobieta wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym.

W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, OSP Sękowo, Podrzewie, Bytyń oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

(mal)

(mal)

Na zdjęciu u góry: Kolizję w Sękowie spowodowała kierująca fordem – wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle

 

Kierujący tirem mieszkaniec Koła wyszedł z wypadku bez szwanku

Poprzedni
Następny