15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mamy coraz więcej piłkarek

Turniej halowej piłki nożnej w Ostrorogu

Osiem drużyn zmierzyło się w XVI Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrorogu. Impreza rozpoczęła się w czwartek 23 grudnia o dziewiątej rano, w hali sportowo-widowiskowej w Ostrorogu.

Turniej był przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży uczestniczących w zajęciach sportowych w ramach świetlicy opiekuńczo-wychowawczej  w Ostrorogu, prowadzonych przez Tomasza Cembrowicza, który również sędziował czwartkową imprezę. Opiekę medyczną na wypadek kontuzji zapewnili druhowie-strażacy z OSP Ostroróg. W otwarciu turnieju uczestniczyli burmistrz Roman Napierała i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Ostroroga, gospodarz hali Maciej Polanowski. Pojawili się również zaproszeni goście m.in. Joanna Strzelecka oraz członkowie GKRPA Zenon Król i Krzysztof Piasek.

Drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: „Dzieci młodsze” i „Młodzież starsza”. W obu rozegrano po 24 mecze. W kilku drużynach całkiem skutecznie grały dziewczęta na równych prawach z chłopcami.

Wśród drużyn dziecięcych najlepszy okazał się zespół Szymona Rutkiewicza, przed drużynami Michała Brycha, Aleksandry Kaczmarek i Adama Ikrzaka. W kategorii młodzieżowej wygrała drużyna Kacpra Szala przed ekipami Karola Gumnego oraz ex aequo Pawła Szudera i Karola Jagielskiego.

Najlepszymi strzelcami turnieju zostali Kacper Szal, Paweł Szudera i Szymon Rutkiewicz. Najskuteczniejsi zawodnicy dostali statuetki, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale, dyplomy, słodycze, ulotki profilaktyczne i upominki ufundowane przez GKRPA. Wręczała je przewodnicząca komisji Magdalena Dąbrowska, Zenon Król i Krzysztof Piasek.

RB (źródło GKRPA Ostroróg)

Na zdjęciu u góry: Najskuteczniejsi zawodnicy turnieju dostali statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

 

 

Rozgrywki trwały 3 godziny. Zwraca uwagę coraz większa liczebność dziewcząt lubiących piłkę nożną.

 

 

Młodzi piłkarze sami wybierali ze stosu upominków ufundowanych przez GKRPA.

Poprzedni
Następny