15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Podsumowanie akcji #SzczepimyWlkp

Łącznie od sierpnia do 2 grudnia br. w ramach akcji prowadzonych z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego zaszczepionych zostało blisko 8000 Wielkopolan.

 

– Zachęcam wszystkich Państwa do korzystania z dostępnych punktów szczepień. Są one najskuteczniejszą formą zwalczania chorób zakaźnych. Odporność, którą dają jest dla nas wszystkich szansą na zdrowie oraz powrót do życia, jakie prowadziliśmy przed pandemią. Zaszczepmy się i zadbajmy o siebie oraz swoich bliskich – zachęca Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński

 

W ramach prowadzonej od 28 sierpnia do 30 listopada br. akcji po terenie województwa wielkopolskiego kursował organizowany przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego Szczepieniobus. W tym czasie autobus pokonał 8357 km i był dostępny w 55 lokalizacjach.

Również w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (WUW) w Poznaniu oraz w delegaturach organizowane są akcje szczepień. Aktualnie w WUW w Poznaniu akcja zaplanowana jest do końca roku, a punkt szczepień czynny jest w każdy piątek, w godz. 10-16.

W okresie od maja do września br. na terenie wielkopolski ustawiany był kontener w którym zainteresowane osoby miały możliwość zaszczepienia się. W okresie od sierpnia do listopada br. z takiej formy skorzystało 1898 osób.

W październiku br. utworzony został punkt szczepień w centralnym miejscu holu głównego Dworca PKP w Poznaniu. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z możliwości zaszczepienia się w piątki i poniedziałki w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Z uwagi na potrzeby osób mieszkających w DPS i konieczność ich jak najszybszego zaszczepienia Wojewoda Wielkopolski zebrał zapotrzebowanie z tych jednostek i sukcesywnie kierowane są tam zespoły szczepiące. Do 2 grudnia zaszczepionych w DPS-ach zostało 712 osób.

Od września br. podjęta została współpraca z największymi uczelniami wyższymi w Poznaniu, w ramach której organizowane są akcje szczepień bezpośrednio na terenie uczelni. Już ponad 1 tys. osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się na terenie uczelni.

Z uwagi na jesienno-zimowe warunki pogodowe zakończone zostało funkcjonowanie Szczepieniobusa, co nie oznacza, że nie chcemy dotrzeć ze szczepieniami tam, gdzie jest taka potrzeba. Dlatego zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego (JST) lub zakłady pracy mogą zgłaszać do Wojewody Wielkopolskiego zapotrzebowanie na organizację doraźnej akcji szczepień na ich terenie. Wojewoda Wielkopolski zapewnia stronę organizacyjną w zakresie zespołu szczepiącego, a JST / firma jest odpowiedzialna za zapewnienie komfortowego miejsca do przeprowadzenia szczepienia.

bieżące informacje

 

Poprzedni
Następny