15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Strzelali z broni historycznej

W sobotę 4 września na strzelnicy w Mutowie odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły.

35 zawodników rywalizowało w czterech konkurencjach strzeleckich. W  kategorii karabinu centralnego zapłonu zwycięzcą okazał się Paweł Barbuziński z Poznania, tuż za nim uplasował się szamotulanin Piotr Niemczycki, trzecie miejsce zdobył natomiast Zbigniew Długi reprezentujący Klub Jastrząb Swarzędz. W kategorii pistoletu/rewolweru centralnego zapłonu tryumfował Krzysztof Dolata z Obornik, drugie miejsce zdobył Rafał Stemporowski ze Swarzędza, a trzecie Tymoteusz Barbuziński z Poznania. W konkurencji  pistolet wojskowy (maszynowy) zwycięzcą okazał się Paweł Barbuziński z Poznania, na drugim stopniu podium znalazł się reprezentujący Klub Tarcza Szamotuły Piotr Niemczycki, a ostatni stopień podium zajął ponownie  Tymoteusz Barbuziński z Poznania.

W walce o Puchar Prezesa WZSS, w tzw. trójboju, tryumfował Rafał Stemporowski ze Swarzędza.

Mistrzostwa w Mutowie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem i stanowią ważny element w kalendarzu lokalnych imprez strzeleckich. Nie dziwi więc fakt, że corocznie odwiedza je starosta Beata Hanyżak. W tym roku na zawodach pojawił się również przewodniczący rady miejskiej Szamotuł, Marian Płachecki

 

Poprzedni
Następny