15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Amica uhonorowana tytułem „Inwestor bez granic”

To podziękowanie dla pracowników

Największy polski producent AGD został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem „Inwestor bez granic” w kategorii „Polski inwestor za granicą”. Jury doceniło Grupę Amica za eksportową ekspansję i udane akwizycje budujące pozycję europejskiego lidera produkcji sprzętu AGD. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 20 września podczas gali towarzyszącej XIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu EEC w Katowicach.

 Grupa Amica stała się symbolem sukcesu eksportowego całej polskiej branży AGD. Producent z Wronek opiera swoją strategię na marce własnej oraz lokalnych markach europejskich, cieszących się wysoką rozpoznawalnością na rodzimych rynkach. Jury konkursu w swojej decyzji o przyznaniu nagrody wskazało na eksportową ekspansję Grupy i udane akwizycje budujące pozycję europejskiego lidera produkcji sprzętu AGD.

– Ta nagroda jest przede wszystkim podziękowaniem dla naszych pracowników za ich zaangażowanie. Z sukcesami sprzedajemy produkty już na blisko 70 rynkach, stale je rozwijając i dopasowując do oczekiwań klientów. Co ważne, w produkcji wykorzystujemy doświadczenia gospodarki 4.0, ponieważ w ten sposób podnosimy naszą jakość – powiedział podczas uroczystości wręczenia nagród Robert Stobiński, członek zarządu Grupy Amica do spraw transformacji cyfrowej.

Grupa Amica znalazła się w gronie nagrodzonych przedsiębiorstw między innymi wraz z firmami: Amazon Polska, IKEA Polska, Toyota Motor Manufacturing Poland, a także InPost i Comarch.

W portfelu Grupy Amica znajdują się takie marki jak Amica, Hansa, Gram, CDA, Sideme oraz Fagor. Licencja na tę ostatnią została kupiona na rynku hiszpańskim w 2019 roku i obecnie jest silnie rozwijana także we Francji. Grupa Amica zawarła dla marki Fagor w 2021 roku umowy sponsorskie z topowymi klubami żeńskiej piłki nożnej: Atletico Madryt i Olympique Lyon, a także zaczęła indywidualną współpracę z jedną z najlepszych piłkarek na świecie, Norweżką Adą Hegerberg.

Organizatorem konkursu „Inwestor bez granic” jest Grupa PTWP. Kandydaci do nagrody nominowali byli przez przedstawicieli biznesu, instytucji samorządu gospodarczego oraz agencji i administracji rządowej. Kryteriami przyznania wyróżnienia są między innymi skala inwestycji oraz ich wpływ na potencjał i innowacyjność polskiej gospodarki. Pod uwagę brane jest także znaczenie inwestycji dla krajowego rynku i dla budowania marki Polski w świecie.

(red.)

 

Poprzedni
Następny