15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

1,7 miliona złotych na podniesienie jakości leczenia

„Stawiamy na rozwój diagnostyki”

Szpital Powiatowy w Szamotułach może pochwalić się kolejnym dofinansowaniem. Dzięki współpracy Powiatu Szamotulskiego z Zarządem Województwa Wielkopolskiego placówka otrzyma 1 700 000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego i podniesienie jakości leczenia. We wtorek 24 stycznia uroczyście podpisano umowę na dofinansowanie.

Współpraca powiatu z zarządem województwa zapewniła SPZOZ w Szamotułach możliwość pozyskania dodatkowego wyposażenia, które znacznie podniesie jakość udzielanych świadczeń. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację pracowni endoskopii, która zostanie zaopatrzona w nowoczesny wideogastroskop i wideokolonoskop. Na oddziały szpitalne zakupione zostaną m.in. głowica przezprzełykowa, aparat do znieczulania, centrala do monitorowania funkcji życiowych oraz kardiomonitor. Oddział ginekologiczno-położniczy otrzyma kolejne nowoczesne łóżko porodowe oraz system nadzoru okołoporodowego. Umożliwi on prowadzenie ciągłego zdalnego nadzoru stanu płodu, zwiększając bezpieczeństwo dzieci oraz pacjentek. Nowy sprzęt trafi również do poradni specjalistycznych, które doposażone zostaną w fotel okulistyczny i laryngologiczny.

Z jednej strony stawiamy na rozwój diagnostyki, aby można było pacjenta jak najszybciej zdiagnozować i rozpocząć właściwe leczenie, a z drugiej strony stawiamy na komfort pacjenta, na to, żeby on w naszym szpitalu czuł się bezpiecznie – wskazuje na kryteria, którymi kierował się szpital przy zakupach sprzętu, Anna Kubicka, zastępca dyrektora do spraw medycznych.

Wkładem własnym w inwestycję była modernizacja windy osobowo-towarowej w budynku szpitala. Jej koszt wyniósł ponad 293 tys. złotych. Pozyskane w ramach dofinansowania środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Szpital przeznaczy je na realizację unijnego projektu „Doposażenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach w nowoczesny sprzęt medyczny oraz niezbędną infrastrukturę, jako działania naprawcze w kontekście pandemii COVID-19”.

We wtorek 24 stycznia marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak odwiedził Szamotuły, aby uroczyście podpisać umowę na dofinansowanie z dyrektorem szamotulskiego szpitala. W spotkaniu brali udział również poseł Jakub Rutnicki, starosta Beata Hanyżak  oraz dyrekcja szpitala.

– To specjalny rodzaj wsparcia, w ramach instrumentu finansowego REACT-EU, który obejmuje m.in. wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia. Jest odpowiedzią na kryzys covidowy i konsekwencje, które ten kryzys przyniósł. Głównym celem projektu szpitala w Szamotułach jest poprawa jakości i skuteczności procesu diagnostyki oraz leczenia powikłań po COVID-19. Mam nadzieję, że plany zakupowe szpitala zostaną zrealizowane z sukcesem, a sprzęt dobrze będzie służył pacjentom i mieszkańcom powiatu – mówił podczas spotkania marszałek Woźniak. I dodał: – Lepiej wyposażony szpital lepiej będzie ratował zdrowie i życie pacjentów.

Dziękuję marszałkowi Markowi Woźniakowi za pomoc w pozyskaniu kolejnych cennych środków dla naszych pacjentów. Dziękuję również pani staroście Beacie Hanyżak za zaangażowanie i współpracę w tej sprawie. Od lat wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy pacjentom naszego szpitala – mówił Remigiusz Pawelczak, dyrektor SPZOZ w Szamotułach.

(mal), SPZOZ

 

Na zdjęciu u góry:

– Te pieniądze przeznaczone są przede wszystkim na zakupy potrzebnego sprzętu, a w części na modernizację przestrzeni szpitalnej – zaznaczał marszałek Marek Woźniak (z prawej) podpisując z umowę na dofinansowanie z dyrektorem Remigiuszem Pawelczakiem

– Szpital to przede wszystkim wykwalifikowana kadra medyczna. Udało nam się zaprosić grono naprawdę zacnych specjalistów, ale specjaliści muszą mieć narzędzia do pracy – mówiła Anna Kubicka, podkreślając konieczność inwestowania w nowoczesny sprzęt medyczny. Obok Szymon Anioł

Poprzedni
Następny