15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Znowu groźnie na krzyżówce koło Dobrojewa

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek 18 sierpnia na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich pomiędzy Dobrojewem a Wierzchocinem. Zderzyły się tam dostawczy fiat scudo z audi A4, które dachowało na pobliskim polu.

O zdarzeniu dyżurny Państwowej Straży Pożarnej powiadomiony został o godz. 12.38. Na miejsce natychmiast wysłał jednostki straży z Szamotuł, Bobulczyna i Binina.

– Po dojeździe strażacy zastali dwa samochody osobowe: fiat scudo oraz audi A4, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem straży i znajdowali się w pobliżu – relacjonuje ogniomistrz Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej. – Fiat znajdował się na środku skrzyżowania, natomiast audi znajdowało się po dachowaniu na pobliskim polu.
Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Jedna osoba z obrażeniami została przewieziona przez pogotowie do szpitala w Szamotułach, natomiast druga osoba, po przebadaniu przez ratowników, pozostała na miejscu zdarzenia, nie wymagały hospitalizacji. Na czas prowadzonej akcji ratowniczej ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo. Przyczyny wypadku ustala policja, ale wiele wskazuje na to, że do zderzenia doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa.

(mal), PSP

FOTO: Kierujący fiatem scudo zderzył się z audi A4, które w efekcie dachowało na polu

Autor: DOMINIK PRZYMUSIŃSKI

 

Poprzedni
Następny