15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Znowu groźnie na drodze z Szamotuł do Pamiątkowa

Zderzyły się dwa auta, jedna osoba ranna

Do kolejnego w ostatnich dniach groźnego wypadku doszło na drodze Szamotuły – Baborówko – Pamiątkowo. W sobotę 17 czerwca około godz. 13.50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe – renault captur, kierowany przez mieszkankę gminy Szamotuły oraz citroen c3, za kierownicę którego zasiadła mieszkanka gminy Obrzycko. Citroen dachował.

Na pomoc ofiarom wyjechały jednostki straży pożarnej z Szamotuł, Baborowa oraz Przecławia.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem jednostek straży i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników pogotowia ratunkowego – informuje ogniomistrz Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej. Jedna osoba poszkodowana, kierująca citroenem, została przewieziona do szpitala.
Jak wstępnie ustaliła policja, do zderzenia aut doszło w trakcie wyprzedzania.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej, w niedzielę 11 czerwca, na tej samej drodze pijany Ukrainiec, który kierował samochodem marki Volkswagen Passat, najechał na tył samochodu marki Fiat Seicento, który zwolnił, aby ominąć jadącą rowerzystkę z dzieckiem. Fiat z kolei uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku opla corsę. Kierujący passatem zjechał natomiast na pobocze, gdzie wpadł na siedzących tam dwóch czternastolatków. Obaj nie żyją. W całym zdarzeniu uczestniczyło w sumie dziewięć osób, z czego pięć   poszkodowanych pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala.

(mal), PSP

FOTO: Mieszkanka gminy Obrzycko kierująca citroenem trafiła do szpitala

 

Poprzedni
Następny