15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zjechał na przeciwny pas ruchu

Dwie osoby trafiły do szpitala w efekcie wypadku drogowego do jakiego doszło w poniedziałek 13 maja o godz. 13.00 w Młodasku (gm. Kaźmierz). Na drodze krajowej nr 92 samochód ciężarowy zderzył się z osobowym.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Renault leżący na prawym boku, który zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Scania. Kierujący samochodem osobowym i pasażer znajdowali się pod opieką ratowników medycznych, zostali wydobyci z pojazdu przez świadków zdarzenia, natomiast kierujący samochodem ciężarowym znajdował się w pobliżu, opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, postawili pojazd na koła oraz posprzątali drogę z pozostałości po wypadku. Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników medycznych zostały przewiezione do szpitala.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.

Według wstępnych ustaleń policji, mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który kierował samochodem osobowym, zjechał na przeciwny pas ruchu i  uderzył w ciężarówkę. Obaj kierujący byli trzeźwi.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny