15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zdewastował dwa samochody

Mieszkaniec Obornik narozrabiał w Pniewach

Policjanci z Pniew zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie m. in. dwóch samochodów. Dodatkowo, przy mężczyźnie mundurowi znaleźli narkotyki. 24-latek już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara więzienia.

W poprzednim tygodniu policjanci z Pniew otrzymali zawiadomienie o uszkodzeniu dwóch samochodów. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 lipca w Pniewach na ul. Spacerowej.

– Z ustaleń wynikało, iż sprawca wybił szyby w zaparkowanym volkswagenie oraz w oplu. Drugi z samochodów miał też zarysowaną pokrywę silnika. Pracujący na miejscu pniewscy policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu, na którym widać było jak mężczyzna koszem na śmieci uszkadza zaparkowane pojazdy. Sprawca uszkodził też kosz na śmieci oraz drzwi wejściowe na klatkę schodową – informuje aspirant Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Policjanci wykonali oględziny oraz przyjęli od zgłaszających zawiadomienia o zniszczeniu samochodów. Uzyskali też wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy uszkodzenia drzwi i kosza na śmieci. Sprawcą uszkodzenia pojazdów okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Oborniki. Mundurowi zatrzymali go na ul. Pocztowej w Pniewach.

– Chuligańskie zachowanie to nie jedyne przewinienie, które miał na swoim koncie 24-latek. Dodatkowo, podczas sprawdzenia mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością metamfetaminy – dodaje policjantka.

24-latek został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Usłyszał zarzuty  uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków. Mężczyźnie grozi kara więzienia. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

FOTO: 24-letni mieszkaniec Obornik uszkodził dwa samochody na ul. Spacerowej w Pniewach (fot. KPP Szamotuły)

Poprzedni
Następny