15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zacieki, przykry zapach, obraz nędzy i rozpaczy

Niecałe 12 lat po wybudowaniu „Orlika”

W czasie marcowej sesji Rady Miasta Obrzycko radne przypomniały, że budynek socjalny przy boisku „Orlik” wymaga gruntownego remontu. Nie wystawia najlepszego świadectwa wykonawcom.

Kompleks „Orlik” przy ul. Kopernika wybudowano jesienią 2011 r. Kosztował 1,068 mln zł, które miasto zapłaciło firmie Alka-Mar Sp. z o.o. z Poznania. Po niespełna 12 latach budynek socjalny wymaga m.in. gipsowania ścian i naprawy rynien. Na poniedziałkowej sesji radne zwracały uwagę na zacieki na ścianach, przykry zapach wyczuwalny wewnątrz budynku, zły stan poręczy wewnątrz i inne mankamenty. Niektóre z nich (np. zapach) to wady istniejące od początku. Z ust radnych padło w końcu sakramentalne stwierdzenie: – Obraz nędzy i rozpaczy.

– Cóż, tak ten budynek został wykonany – stwierdził burmistrz Igor Kołoszuk, zapowiadając, że miejscy urzędnicy zajmą się nim jeszcze w tym roku i spróbują znaleźć pieniądze na remont ze źródeł zewnętrznych.

Nie dość problemów technicznych, budynek ucierpiał wskutek głupoty wandala, który zniszczył drzwi do kotłowni. Niestety, nikogo nie załapano za rękę.

RB

 

FOTO:

Z daleka budynek socjalny przy boisku „Orlik” wygląda w porządku. Dopiero bliższe oględziny pokazują, że już potrzeba mu remontu

Poprzedni
Następny