15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

XII Szamotuły Samsung Półmaraton za nami!

Piękna pogoda i dobra atmosfera przywitała biegaczy, którzy w niedzielę 9 czerwca pojawili się w Szamotułach. Szamotulski półmaraton organizowany przez Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe, odbył się pierwszy raz w historii w czerwcu, a klasycznie już jego start poprzedził bieg rodzinny, w którym wystartowały 74 osoby. Na dystansie 555 metrów wręczono dwie nagrody niespodzianki w postaci lodówek za pierwsze i ostatnie miejsce, a szczęśliwcami byli Jan Tecław oraz Maja Nożewnik.

Po krótkiej przerwie oficjalnie przywitali biegaczy minister Krzysztof Paszyk, starosta powiatu szamotulskiego Beata Hanyżak, burmistrz Szamotuł Piotr Michalak, przedstawiciele głównego sponsora firmy Samsung Danuta Kaszkowiak i Damian Kowalski, dyrektor biegu Rafał Krzykała, prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka oraz dyrektor ZDP Sylwia Kosicka. Równo o godzinie 11 na trasę wyruszyło 346 półmaratończyków, prowadzonych przez służby zabezpieczające oraz samochód naszego partnera dealera KIA Delik.

Najszybszy na mecie okazał się Krzysztof Gosiewski z Bydgoszczy, który wygrał z czasem 1:10:11, tuż za nim zameldował się na mecie Ukrainiec Dymytro Didovodiuk ze stratą dwóch sekund. Trzeci na mecie pojawił się Bartosz Romaniku ze Wschowy ze stratą 3 minut i 43 sekund. Wśród pań triumfowała Ukrainka Nataliia Semenovych z czasem 1:21:24, drugie miejsce zajęła Katarzyna Chojnacka z Środy Wielkopolskiej z czasem 1:25:10, a trzecie Joanna Wasielak ze Swarzędza z czasem 1:29:46.

Na pierwsze trójki, podobnie jak na najszybszych pracowników firmy Samsung oraz najszybsze biegaczki i biegaczy z gminy Szamotuły i powiatu szamotulskiego, czekały lodówki, natomiast dla zwycięzców klasyfikacji wiekowych drobne nagrody finansowe. Wszyscy uczestnicy, którzy dotarli na metę mogli zawiesić medal z motywem pary szamotulskiej, który współtworzył lokalny artysta Jarosław Kałużyński.

Warto zaznaczyć, że klasyfikację 75+ wygrał legendarny biegacz z Szamotuł Stefan Dobak! Tegoroczna impreza była elementem Szamotuły Samsung Festiwal Sportowo-Edukacyjny, w którego skład wchodziły także sobotnie Mistrzostwa Polski w Ringo oraz Szamotulska Nocna Piątka. Podczas niedzielnego eventu dzieci mogły także korzystać z przygotowanych dla nich animacji i atrakcji sportowych w postaci 25 metrowego zamku, a także ze zajęć strefy Lego projektantów przyszłości, w której każdy otrzymywał atrakcyjne nagrody.

Już w poniedziałek czeka nas także konkurs na profilu biegu, w którym to wy zadecydujecie, które z Kół Gospodyń Wiejskich otrzyma lodówkę firmy Samsung, rywalizować będą ze sobą KGW z Brodziszewa oraz Lulinka. Bardzo dziękujemy za udział w naszej imprezie wyżej wymieniony.

Składamy podziękowania dla służb zabezpieczających, wolontariuszy ze szkół w Szamotułach oraz Wronkach, wszystkich sponsorów i partnerów, pracowników Centrum Sportu Szamotuły, spikerów, Klubu Biegacza w Szamotułach, Wam drodzy biegacze i kibice oraz wszystkim, których nie sposób wymienić.

BW

(Fot. Andrzej Olszanowski)


Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji:

 

Klasyfikacja firmy Samsung

  1. Dorota Borucka – Wronki
  2. Maciej Soloch – Wronki

 

K18 – 1. Halina Rasińska – Plewiska

K30 – 1. Aga Butja -Rogoźno

K40 – 1. Jagoda Howil – Poznań

K50 – 1. Beata Rykała – Kościan

K60 – 1.Jadwiga Duda- Krzemieniewska – Szamotuły

M18 – 1. Mikołaj Bogusz – Poznań

M30 – 1. Mikołaj Szymkowiak – Czempiń

M40 – 1. Waldemar Kukuła – Czerlejenko

M50 – 1. Piotr Cieszyński – Poznań

M60 – 1. Robert Antczak – Poznań

M70 – 1. Tadeusz Razik – Rawicz

M75 – 1. Stefan Dobak – Szamotuły

 

Klasyfikacja Gminy Szamotuły

  1. Violetta Maciołek – Lipnica
  2. Hubert Czarnogórski – Otorowo

 

Klasyfikacja Powiatu Szamotulskiego

  1. Izabela Rutkowska – Kaźmierz
  2. Maciej Soloch – Wronki
Poprzedni
Następny