15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rekordowa 5. Szamotulska Nocna Piątka im. Bohdana Zielińskiego.!

Piąta edycja Szamotulskiej Nocnej Piątki organizowana przez Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe, której sponsorem generalnym jest Bank Spółdzielczy Dusznik stała pod znakiem rekordów frekwencji! W biegach Smyki na Piątkę wystartowało ponad 154 uczestników, natomiast w biegu nocnym 495!

Piękna pogoda, fantastyczna atmosfera, nasz szamotulski haft w tle i długi piękny sportowy dzień, tak można by podsumować Szamotulską Nocną Piątkę i biegi naszych Smyków, ale to byłoby zbyt mało. Już po raz drugi mieliśmy przyjemność zorganizować biegi dla dzieci, w których frekwencja wyniosła ponad 154 uczestników. W trzech kategoriach wiekowych rywalizacja była bardzo zacięta, zgodnie z naszym pomysłem, najlepsi nie są nagradzani, a na wszystkich uczestników na mecie czekają medale i słodki poczęstunek. Pomimo kilku drobnych upadków, wszyscy szczęśliwie zameldowali się na mecie.

Kulminacja emocji przypadła na godzinę 21:55, kiedy wystartować miała już po raz piąty Szamotulska Nocna Piątka! Bieg otworzyli dyrektor Bartosz Węglewski oraz Michał Zieliński syn patrona naszego biegu, a sygnał do startu dała Pani Janina Zielińska. Już chwilę po starcie wiadomo było, że jest to największa ilość biegaczy w historii biegu! W trakcie jego trwania z nieba niespodziewanie pojawił się deszcz, ale nie przeszkodziło to w zwycięstwie po raz drugi w Szamotułach Błażejowi Wytwerowi z Poznania z czasem 15:36, drugi ze stratą 10 sekund zameldował się Marek Wiła z Jarocina, a trzeci ze stratą 42 sekund Grzegorz Sarbaka z Międzychodu. Wśród Pań zwyciężyła Hanna Jaraszkiewicz z Poznania z czasem 18:27, drugie miejsce zajęła Marianna Sztor z Poznania
z czasem 18:36, a trzecie Anna Tkaczyk-Całka z Poznania z czasem 19:28.

Dokoracje przeprowadzali Bartosz Węglewski, Janina i Michał Zielińscy, wiceprezes BS Duszniki Mariusz Skórnicki, prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka oraz Rafał Krzykała prezes Centrum Sportu Szamotuły, powiat podczas wręczania medali reprezentowali Michał Karwacki i Karol Bartkowiak.

W czasie trwania biegu można było odwiedzić stoisko KGW Brodziszewo oraz stoisko poświęcone haftowi szamotulskiemu i jego historii. Bardzo dziękujemy za wasze wsparcie oraz gratulujemy Milenie Rzepeckiej-Kolat, dzięki której połączyliśmy sport z tradycją i kulturą.

W biegu prowadzone były jeszcze dwie klasyfikację. Najszybszą Szamotulanką została Jagna Proch,
a najszybszym Szamotulaninem Dawid Farbiszewski. Specjalną klasyfikację z atrakcyjną nagrodą – zaproszenia do Olandii ufundowała Lokalna Grupa Działania Dolina Samy na czele z Panią Prezes Karoliną Miarką, która trafiła do Izabeli Rutkowskiej i Michała Trąbczyńskiego. Specjalne nagrody od dealera KIA Delik – auto na weekend otrzymały Magdalena Proch i Maria Król, które zajęły ostatnie dwa miejsca, tradycyjnie przypadły im także żółwiki od Studio Adver z Szamotuł. Już wkrótce mamy dla Was jeszcze jedną ciekawą niespodziankę, którą ufundowała Klima Perfect Serwis,.

Należy również wspomnieć o sytuacji jaka miała miejsce na mecie. Jeden z uczestników zasłabł
i konieczne było przeprowadzenie reanimacji. W skutek natychmiastowo podjętych działań lekarzy i ratowników Szpitala Powiatowego, który zabezpieczał bieg wraz ze wsparciem strażaków OSP oraz policji biegaczowi przywrócono funkcje życiowe i przytomnego przetransportowano do szpitala. Z otrzymanych informacji wynika, że jego życiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Jednocześnie składamy wyrazy uznania i podziękowania dla naszych służb, które nie pierwszy raz już udowodniły swój profesjonalizm i fachowość w ratowaniu ludzkiego życia. Dziękuje to za mało by wyrazić naszą wdzięczność za Wasze działania!

Składamy podziękowania dla służb zabezpieczających, wolontariuszy z Liceum w Szamotułach na czele z Dominiką Olejnicką i Romanem Wiśniewskim, wszystkim sponsorom i partnerom, pracownikom Centrum Sportu Szamotuły, naszemu spikerowi Jarosławowi Muczkowi, Wam drodzy biegacze i niesamowici kibice oraz wszystkim, których nie sposób wymienić

BW

(fot. Andrzej Olszanowski)

Poprzedni
Następny