15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wymienią dach i odnowią szatnie

Program „Szatnia na Medal” pomoże we Wróblewie

14 lipca Urząd Miasta i Gminy Wronki ogłosił przetarg na remont dachu świetlicy wiejskiej i remont szatni sportowej we Wróblewie. W modernizacji pomogą pieniądze z szóstej edycji programu „Szatnia na Medal”.

Przez lata szatnia służyła istniejącemu od 1947 r. Ludowemu Zespołowi Sportowemu i drużynie piłkarskiej „Czarni” Wróblewo, która wycofała się z rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2021/2022. To był jej ostatni sezon, potem klub już się nie podniósł i dziś jest historią. Teraz bazę sportową we Wróblewie z powodzeniem wykorzystuje założona w 2018 r. Akademia Sportu Wronki szkoląca dzieci i młodzież.

Świetlica wiejska we Wróblewie została wybudowana w końcu lat 90., kiedy jedynym kryterium wyboru w postępowaniach przetargowych była cena. Nie dziwi więc, że jakość i trwałość komponentów i materiałów okazała się niska. Wartość prac remontowych gmina oszacowała na ponad 302 tys. zł. Wynoszące zwyczajowo 100 tys. zł dofinansowanie z programu samorządu województwa wielkopolskiego „Szatnia na Medal” pokryje około 1/3 kosztów.

Gmina Wronki zleci demontaż starego pokrycia dachu z płyt falistych bitumicznych, ułożenie w zamian blachodachówki i wymianę instalacji odgromowej.

W ramach remontu szatni sportowej pojawią się nowe okładziny, tynki mozaikowe na ścianach, płytki ceramiczne, wymienione będą posadzki, stolarka drzwiowa i część dachu nad szatnią, a ściany i sufity odmalowane. Częściowy remont przejdą instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna (z wymianą opraw oświetleniowych i grzejników elektrycznych). W efekcie remontu pojawią się wydzielone natryski i ławko-wieszaki.

Otwarcie ofert nastąpi 31 lipca. Komisja przetargowa wybierze wykonawcę, biorąc pod uwagę cenę (60% wagi oceny) i okres gwarancji (40%). Zwycięska firma otrzyma 100 dni na realizację zamówienia.

RB

 

Foto:

Mimo relatywnie młodego wieku świetlica wiejska we Wróblewie już wymaga remontów. Pochodzi z okresu, gdy niska cena liczyła się bardziej niż długa żywotność

Poprzedni
Następny