15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wszystkiemu winne zaległości i braki kadrowe

Mieszkańcy Kaźmierza gorączkują się i tracą czas jeżdżąc do Szamotuł

Od pewnego czasu do mieszkańców Kaźmierza nie docierają na czas listy i paczki. Ludzie gorączkują się więc i głowią, co jest przyczyną tych problemów, zwłaszcza jeśli chodzi o pilne nadania, od których zależy na przykład terminowe załatwienie służbowych bądź urzędowych formalności.

 Wiele osób twierdzi, że po odbiór opóźnionych korespondencji musi jeździć specjalnie do Szamotuł, co komplikuje ich codzienne zajęcia i napięty plan dnia.

Do poruszonego tematu odniosła się przedstawicielka urzędu pocztowego w Szamotułach: – Przyjeżdżają po odbiór przesyłek tylko osoby, które wyrażą taką wolę. Korespondencje i inne pocztowe przekazy nie są dostarczane w porę, bo po prostu mamy zaległości. Są one stopniowo  wywożone, ale nadal istnieją opóźnienia. Jeżeli ktoś do nas dzwoni, odszukujemy to, co ma trafić do adresata. Poza zaległościami w dostawach mieliśmy braki kadrowe. Dlatego w Kaźmierzu zatrudnionych zostało dwóch nowych  listonoszy. Mamy nadzieję, że dzięki temu poprawi się sytuacja, o ile nie zrezygnują oni z pracy.

W sumie w filii poczty szamotulskiej w Kaźmierzu obecnie wykonuje swoje obowiązki czterech listonoszy. Reprezentantka urzędu pocztowego działającego w stolicy powiatu zaznacza, że kaźmierzanie zamieszkali w centrum tej miejscowości, obsługiwani są na bieżąco. A komplikacje występują  w rejonach usytuowanych na peryferiach Kaźmierza.

Czy listonosz na prośbę odbiorcy konkretnego nadania, może przywieźć mu oczekiwaną korespondencję z Szamotuł? – dociekamy. – Jeżeli dana osoba wie, że spodziewa się przesyłki i ma jej numer nadania, po prostu ją odszukujemy. Następnie razem z klientem ustalamy, co dalej z tą przesyłką zrobić – informuje nasza rozmówczyni. I dodaje: – Na pewno nikt nikomu nie każe przyjeżdżać do Szamotuł. Osoba zainteresowana może zwrócić się do filii w Kaźmierzu, a następnie odebrać tam swoją przesyłkę.

 

FOTO: Mieszkańców Kaźmierza denerwuje nieterminowość dostarczania przesyłek pocztowych

(mal)

Poprzedni
Następny