15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Wroniecka Dycha” ucieka do lasu!

Ruszyły zapisy na lubianą imprezę biegową

1 kwietnia rozpoczęły się zapisy na VII Wroniecką Dychę, która ma odbyć się w niedzielę 27 czerwca 2021 r. Zagrożenie koronawirusem sprawiło, że nie będzie to impreza uliczna, lecz leśno-przełajowa, nieschodząca z ubitych dróg.

Start i meta będą znajdować się na boisku treningowym KKS Lech Poznań za hotelem „Olympic” na Zamościu. Jedyna pętla 10-kilometrowej trasy biegu będzie wytyczona drogami leśnymi, więc niepowtarzalność widoków zostanie zagwarantowana.

Dla większego bezpieczeństwa epidemicznego organizatorzy przewidzieli opcję „otwartego startu”. Bieg będzie można rozpocząć w dowolnie wybranym momencie między godziną 9 a 13, jednak z zastrzeżeniem, że linię mety trzeba minąć przed godz. 14. Oczywiście, pomiar czasu będzie prowadzony elektronicznie. Zajmie się tym firma Plus Timming.

Organizatorem biegu jest wronieckie stowarzyszenie „Wroniecki klub Biegacza”. Obok klasyfikacji generalnej pojawią się trzy dodatkowe kategorie „mieszkańcy gminy Wronki” (zameldowani!), „funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej” i „pracownicy Amica S.A”.

Zapisy są prowadzone za pośrednictwem strony internetowej wkb.wronki.pl. Do końca kwietnia opłata startowa wynosi 40 zł, w maju wzrośnie do 45 zł, a w czerwcu 50 zł. Nie oczekujcie prezentów w ramach opłaty, z których impreza była słynna. Z przyczyn niezależnych w tym roku będzie dużo skromniej. W skład pakietu wejdą jedynie numer startowy z agrafkami, woda lub napój na starcie i mecie oraz pamiątkowy medal.

Ostateczny termin zapisów przez internet, gwarantujący uzyskanie numeru startowego, minie 21 czerwca 2021 r. o godz. 23:59. Później będzie to możliwe do wyczerpania limitu już tylko w biurze zawodów czynnym w niedzielę 27 czerwca od godz. 8:30 na boisku treningowym KKS Lech. Ustalono, że w imprezie może wziąć czynny udział najwyżej 500 osób.

Poprzedni
Następny