15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wojewoda przywiózł pieniądze do Dusznik

Na budowę ulicy Stawnej

            W minioną środę 25 maja, po raz drugi na przestrzeni tygodnia w Dusznikach gościł Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Przedstawiciel polskiego rządu przywiózł umowę i symboliczny czek na kwotę 667 597,00 zł z przeznaczeniem na przebudowę ul. Stawnej w Dusznikach.

Gmina Duszniki złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy ulicy Stawnej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 17 lutego ogłoszono listę projektów, które zostały wybrane do dofinansowania. Wśród nich znalazło się zadanie gminy Duszniki. Z informacji przekazanej wówczas za pośrednictwem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynikało, że gmina otrzyma dofinansowanie w kwocie 667 597,00 zł. Informacja została potwierdzona w ubiegłą środę, podpisem wojewody Michała Zielińskiego pod umową o dofinansowanie. Ze strony gminy dokument podpisali wójt Roman Boguś oraz skarbnik Justyna Kaczmarczyk.

Modernizacja i rozbudowa infrastruktury to jeden z ważniejszych czynników zwiększający potencjał województwa. Wsparcie z Funduszu zapewnia impuls rozwojowy dla całego regionu, dlatego tym bardziej cieszę się, że samorządowcy tak chętnie korzystają z możliwości, jakie on oferuje – powiedział po podpisaniu umowy wojewoda Michał Zieliński.

Ulica Stawna to jedna z młodszych ulic, aczkolwiek położona w niedalekiej odległości od centrum stolicy gminy. Usytuowana jest pomiędzy Urzędem Gminy, a Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury. Przy Stawnej od kilku lat rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Tutaj funkcjonuje jedna z dusznickich aptek. Stąd potrzeba utwardzenia nawierzchni.

W kwietniu gmina Duszniki ogłosiła przetarg na to zadanie. Nadesłano trzy oferty, z których najniższa opiewa na kwotę ok. 1 mln zł, najwyższa – na ponad 1,5 mln zł.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Umowę na dofinansowanie budowy ul. Stawnej podpisali: wojewoda Michał Zieliński, wójt Roman Boguś oraz skarbnik Justyna Kaczmarczyk

Poprzedni
Następny