15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wioska indiańska z dziecięcych marzeń

Jedno z największych wydarzeń plenerowych tego roku

Na początku czerwca Szamotulski Ośrodek Kultury przygotował jedno z największych wydarzeń plenerowych tego roku. Poza Ulicznym Festiwalem Osobliwości, w Parku Zamkowym czekała moc atrakcji przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych i ich rodzin.

SzOK sprawił, że dzieci będące uosobieniem radości, spontaniczności, beztroski i ekspresji, mogły podążając za swą wyobraźnią i ciekawością świata przenieść się w niezwykłe miejsce do dawnej wioski indiańskiej, by poczuć smak prawdziwej przygody.

W osadzie na smyki czekały animacje, konkursy z nagrodami, konkurencje strzeleckie i zręcznościowe. Twórcy indiańskiej osady snuli opowieści o zwyczajach i rytuałach dawnych plemion Ameryki Północnej. Prezentowali charakterystyczne dla nich rękodzieło i pokaz indiańskich tańców pow-wow.

Nad dawną fosą bawiono się z kowbojami w poszukiwaczy złota.

Dzieciom dostarczał rozrywki także Teatr „Wagabunda” z Krakowa, oferując między innymi gry wielkoformatowe i animacje.

Po Parku Zamkowym przechadzały się postacie z bajek: Kot w Butach w wykonaniu Rafała Śpiewaka i Szalony Kapelusznik, którego odgrywał Piotr Zwolski. Eksponowana była wystawa prac dzieci i młodzieży z sekcji plastycznej SzOK.

Na urządzonej przy zamku Górków scenie prezentował sztukę cyrkową i klaunadę Ian Deadly z Włoch. Marta Faria z Portugalii z kolei zaprosiła na pełen rozbrajającego humoru spektakl „Tea Time with Martina”. Podczas widowiska publiczność śledziła komiczne perypetie związane z przygotowaniami do popołudniowego przyjęcia. Przygotowania usłane licznymi niespodziankami, ostatecznie zakończyły się uroczystym podjęciem oczekiwanych gości, wśród których znalazła się najmłodsza, uradowana publiczność.

Późnym popołudniem zaserwowano uczestnikom imprezy koncert piosenek z bajek Disneya w wykonaniu Moniki Kijek z zespołem.

 

W galerii zdjęć:

Artystka z Portugalii Marta Faira podczas widowiska dla najmłodszych, które zarażało humorem także dorosłych

W spektaklu „Tea Time with Martina” dzieci śledziły komiczne sytuacje związane z przygotowaniami do popołudniowego przyjęcia

Twórcy osady indiańskiej snuli opowieści o zwyczajach i rytuałach dawnych plemion

Dzieci brały udział w pokazie tańców indiańskich pow-wow

W Parku Zamkowym witały gości postacie z bajek, Kot w Butach i Szalony Kapelusznik

Poprzedni
Następny