15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tym razem sołtys pochwalił

Kostka pozbrukowa z szamotulskiego rynku trafi do Przecławia

Piotr Gołębiak, sołtys Przecławia, nie należy do ludzi, którzy z byle powodu chwalą wylewnie władzę, zwłaszcza gminną. Wprost przeciwnie – pan sołtys oszczędny w pochwałach nie przepuści okazji, by nie wytknąć władzy potknięć.  Ale wytyka uczciwie i bez złośliwości. Zasadnie.

Lekkie zdumienie ogarnęło więc szamotulskich samorządowców, kiedy na ostatniej sesji rady miejskiej sołtys Gołębiak stanął, jak zwykle, przy mównicy i… zaczął chwalić. Ba, samego burmistrza Włodzimierza Kaczmarka!

– Nie, żebym dzisiaj narzekał, bo wszyscy już na to czekają, ale nie, właśnie nie. Dzisiaj przyszedłem podziękować za dobrą inicjatywę. Przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu – rozpoczął zaskakująco swój wywód.

Co tak pozytywnie zaskoczyło sołtysa Przecławia? Decyzja burmistrza o przekazaniu kostki pozbrukowej, pochodzącej z rozbiórki chodników ze  zrewitalizowanego szamotulskiego rynku, na budowę chodnika przy ulicy Łąkowej w Przecławiu.

– Moim zdaniem jest to bardzo dobre dla naszej gminy, dla naszej wsi, dla naszego budżetu i dla naszego środowiska, ponieważ nie zostanie wyprodukowana nowa kostka, nie zostanie zużyta energia. Sam widziałem tę kostkę, jest w pełni wartościowa, super się nadaje i będziemy mieli za to więcej chodnika na ulicy Łąkowej. Jeszcze raz dziękuję panu burmistrzowi – komplementował władzę Piotr Gołębiak.

– Jeszcze Przecław tego nie dostał – chłodził entuzjazm sołtysa wiceburmistrz Dariusz Wachowiak. – Ale proponujemy przeznaczyć tę kostkę na budowę chodnika w Przecławiu – jednak uzasadnił entuzjazm. I dodał: – Mamy wykonaną koncepcję, przygotowujemy się do zrobienia projektu i dlatego zapytaliśmy mieszkańców Przecławia, czy chcą tę zdemontowaną kostkę z szamotulskiego rynku, która jest pełnowartościowa. Jak słyszymy, chcą.

(mal)

FOTO: Sołtys Gołębiak jest oszczędny w pochwałach, ale na ostatniej sesji rady miejskiej władzę pochwalił

Poprzedni
Następny