15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wielka sterta odpadów w środku lasu

Smętne resztki samochodów

I znów ktoś potraktował las jak śmietnik. W ubiegłym tygodniu spacerowicz odkrył pozostałości po kilku samochodach. Okazała kupa części z rozbiórek zalegała w lesie między doliną Warty a drogą łączącą rondo na wronieckiej obwodnicy z północną częścią Koźmina.

Wygląda, jakby śmieciarz (nie mylić z czyścicielami, regularnie opróżniającymi nasze kosze) wyrzucił w lesie zawartość dużej furgonetki. Szkoda, że dojeżdżając na miejsce, głębiej nie wtopił się w błoto. Może wtedy nie odjechałby niezauważony.

Na środku leśnej drogi pozostawił okazałą górę elementów z rozbiórki samochodów – głównie plastików wnętrz, desek rozdzielczych, ale też pokrywy koła zapasowego od terenowego Mitsubishi Pajero, czy zbiornika paliwa śmierdzącego olejem napędowym. Na szczęście zbiornik stoi w taki sposób, że to woda deszczowa wpada do środka, a nie jego zawartość wylewa się do gruntu.

W Internecie ruszyła ciekawa dyskusja – co ma zrobić z niewielką ilością zużytych części zamiennych ktoś, kto od czasu do czasu samodzielnie naprawia lub serwisuje samochód w przydomowym garażu? Co począć choćby z piórami wycieraczek lub starymi filtrami powietrza? Punkty selektywnej zbiórki odpadów nie przyjmują takich frakcji odpadów. W przypadku PSZOK Wronki wyjątkiem są szyby samochodowe i zużyte opony w ograniczonej liczbie.

RB

 

Foto:

Z naszych podatków zapłacimy za uprzątnięcie tej góry śmieci motoryzacyjnych w lesie między Hajtkowem a Koźminem

Poprzedni
Następny