15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wicemistrzostwo Polski Michaliny Tyczyńskiej

 Kolejny medal dla Dusznik

    Michalina Tyczyńska z UKS „Olimp” Duszniki zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 20, w rzucie oszczepem. Trudno zliczyć, który to medal rangi mistrzowskiej w  ponad 40-letniej pracy trenera Krzysztofa Plucińskiego.

76 PZLA Mistrzostwa Polski U-20 odbywały się w dniach 7-9 lipca w Radomiu. O 50 kompletów medali rywalizowało blisko 700 lekkoatletów z całego kraju. Przez trzy dni sportowcy walczyli o jak najlepsze wyniki na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się zawodniczka UKS „Olimp” Duszniki, podopieczna trenera Krzysztofa Plucińskiego, Michalina Tyczyńska. Po niezwykle emocjonującym konkursie rzutu oszczepem, zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Radość z sukcesu była tym większa, że pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych i przelotnych opadów deszczu, Michalina ustanowiła nowy rekord życiowy, uzyskując w swoim najlepszym rzucie wynik 43,25 m. Po zakończeniu imprezy Michalina otrzymała jeszcze jedno niezwykłe wyróżnienie, o którym marzy każdy sportowiec. Została bowiem powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki do reprezentacji kraju na międzynarodowy mecz lekkoatletyczny juniorów Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia, który odbył się w dniu 16 lipca w Mariborze (Słowenia).

(sc)

Zdjęcie: Michalina Tyczyńska (pierwsza z lewej) ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

Fot. UKS „Olimp” Duszniki

Poprzedni
Następny