15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W służbie prawu i ojczyźnie

Zakład Karny we Wronkach odwiedziła kolejna grupa uczniów, tym z razem z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

Wizyta miała miejsce 2 listopada dzięki ogólnopolskim programom edukacyjnym Służby Więziennej: „W służbie prawu”, którego podstawowym założeniem jest edukacja prawna mająca na celu przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży, a także „W służbie Ojczyźnie”, którego celem jest edukacja  młodych ludzi związana z kształtowaniem postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zakładu karnego, podstawowymi zagadnieniami związanymi z prawem karnym, dowiedzieć się o zadaniach Służby Więziennej, jak również zapoznać z wymogami na temat rekrutacji do służby.

Młodzież mogła zajrzeć między innymi do samego środka więzienia, czyli miejsca, w którym tuż za kratą znajdują się oddziały mieszkalne oraz odwiedzić Izbę Tradycji i Pamięci. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z inspektorem ds. uzbrojenia, który przybliżył podstawowe zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią, budowy i obsługi wybranych jednostek broni, podstawy strzelectwa i postawy strzeleckie, czy też podstawowe zasady celowania i zgrywania przyrządów celowniczych. Grupa miała także okazję, pod okiem instruktora, potrenować strzelanie z broni krótkiej na trenażerze strzeleckim, w który wyposażona jest znajdująca się na terenie Zakładu Karnego we Wronkach strzelnica kontenerowa.

(jż)

FOTO: Młodzież mogła zajrzeć między innymi do samego środka więzienia

Poprzedni
Następny