15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W Pniewach będą rowery miejskie

Ogłoszono przetarg na budowę parkingów i dostawę stojaków

Gmina Pniewy rozpoczęła postępowanie przetargowe na zadanie pod nazwą: „Wdrażanie zrównoważonej, kompleksowej mobilności miejskiej na terenie Gminy Pniewy w ramach strategii niskoemisyjnej”. Na realizację zadania samorząd zabezpieczył kwotę 1 mln zł.

Na ogłoszony w lutym tego roku przetarg wpłynęły dwie oferty, które obecnie są na etapie badania. Zaplanowana na rok 2021 inwestycja obejmuje między innymi wykonanie parkingu B&R oraz parkingów dla rowerów miejskich w pobliżu skrzyżowania ulic Poznańskiej i Pocztowej. Zakres prac obejmuje przede wszystkim wykonanie nawierzchni z kostki betonowej grafitowej, dostawę i montaż 70 sztuk stojaków na rowery, wykonanie nawierzchni parkingów na rowery miejskie.

Zadanie dotyczące ciągu rowerowego w rejonie ulicy Międzychodzkiej i Jeziornej wraz z oświetleniem ulicznym obejmuje remont schodów w rejonie ul. Jeziornej, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej bezfazowej grafitowej. Urząd Miejski w Pniewach zleci ponadto budowę ścieku z dwóch rzędów kostki brukowej betonowej, a także dostarczenie i zamocowanie elementów małej architektury (betonowe kule kotwione do podłoża, tablice informacyjne, płyta aluminiowo – kompozytowa, krata ochronna wokół drzew, znaki drogowe, słupki). W zakres prac wchodzą także plantowanie skarp oraz humusowanie wraz z wykonaniem trawników dywanowych siewem, wycinka drzew wraz z karczowaniem pniaków i wywozem pozyskanego materiału, dostawa i montaż lamp oświetlenia ulicznego z oprawami LED wraz z okablowaniem i osprzętem.

W zakresie remontu schodów w rejonie ul. Jeziornej w Pniewach zleca się wykonanie nawierzchni z kostki trapezowej, wykonanie donic murowanych z łupanych bloków betonowych z zadaszeniem, wykonanie palisady betonowej, stopni blokowych,  oczyszczenie i uzupełnienie ubytków istniejącego muru, plantowanie skarp oraz humusowanie wraz z wykonaniem trawników dywanowych siewem, obsadzenie donic krzewami.

Zadanie w rejonie ciągu rowerowego w rejonie ulicy Targowej obejmuje dostawę i montaż znaków drogowych. Zadanie w rejonie ciągu rowerowego w rejonie szkoły podstawowej wraz z parkingami B&R obejmuje przede wszystkim wykonanie nawierzchni z kostki betonowej oraz dostawę i montaż 20 sztuk stojaków na rowery, a także plantowanie skarp oraz humusowanie wraz z wykonaniem trawników dywanowych siewem. W zakresie parkingów na rowery miejskie zleca się wykonanie nawierzchni z kostki betonowej oraz dostawę i montaż 10 sztuk stojaków na rowery, a także plantowanie skarp oraz humusowanie wraz z wykonaniem trawników dywanowych siewem.

Przy istniejącej drodze rowerowej w rejonie ulicy Poznańskiej zleca się między innymi wykonanie nawierzchni z kostki betonowej grafitowej oraz dostawę i montaż 10 sztuk stojaków na rowery. Przy istniejącej ścieżce rowerowej i zatokach autobusowych w rejonie ulicy św. Urszuli Ledóchowskiej zakres prac obejmuje przede wszystkim wykonanie nawierzchni z kostki betonowej oraz dostawę i montaż 10 sztuk stojaków na rowery.

Poprzedni
Następny