15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W ogrodach parafialnych

Wspomnienie św. Wawrzyńca

            Sierpień jest miesiącem, w którym wspólnota parafii św. Wawrzyńca w Pniewach czci szczególnie swojego patrona. W tym roku uroczystości odbywały się w kilku etapach.

Liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca przypada 10 sierpnia. Pniewska parafia przeniosła te uroczystości na niedzielę 13 sierpnia. Mszę św. odpustową odprawił ks. prof. Bogdan Częsz. W tygodniu poprzedzającym odbyły się dwie imprezy kulturalne.

Na niedzielę 6 sierpnia planowany był festyn w Łazienkach Miejskich. Nieustające w tym dniu opady deszczu zmusiły organizatorów do przeniesienia imprezy do hali widowiskowo-sportowej. Mimo, że większość zaplanowanych atrakcji – głównie kulturalnych – udało się zrealizować, to jednak klimatu i atmosfery znad Jeziora Pniewskiego nie sposób było przenieść pod dach.

W sobotę 12 sierpnia po raz pierwszy zorganizowano Wawrzyniec Fest. Na imprezę do parku przy probostwie zaprosił proboszcz ks. Wojciech Słomiński, który oficjalnie powitał wszystkich uczestników festynu. Przygotowano atrakcje dla najmłodszych takie jak zamki dmuchane, przejażdżki bryczką, mini strzelnicę, możliwość wykonania bransoletek, bańki mydlane, malowanie na folii, zbijanie kręgli z butelek, a ponadto grill, kawę i ciasto. Powodzeniem cieszyły się kiszone ogórki i chleb ze smalcem. Każdy chętny mógł zapozować do zdjęcia z wizerunkiem św. Wawrzyńca. Na scenie z krótkim programem artystycznym zaprezentowała się młodzież z działającej przy parafii świetlicy, a następnie zespół Amor Angeli, Małgorzata Chraplak i Familiaris. Festyn prowadziła Agnieszka Raczkowska.

Proboszcz parafii ks. Wojciech Słomiński nie ukrywa, że jest zwolennikiem kontynuacji takich festynów. – Ideą festynu jest otwarcie domu, zaproszenie gości, stworzenie okazji do poznania się i do wspólnych rozmów. Nasze ogrody są otwarte dla ludzi. Każdy może tutaj się czuć jak u siebie w domu – podsumował ks. Wojciech Słomiński.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Na scenie w ogrodach parafialnych zaprezentował się zespół Amor Angeli

Poprzedni
Następny