15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W kwietniu było tu szczere pole

Samsung zlecił budowę, a gmina będzie utrzymywać

Niespełna 3 miesiące zajęła budowa ulicy, która już łączy drogę gminną w Stróżkach przy obwodnicy z terenami zakładów Samsung, na których powstają nowe budynki.

Prace ruszyły 17 kwietnia, a mają zakończyć się do 14 lipca. Część szerokiej asfaltowej jezdni powstała w śladzie istniejącej drogi gruntowej, przebiegającej wzdłuż obwodnicy. Natomiast ulica w orientacji zachód-wschód została wybudowana z poziomu gołej ziemi.

Po zakończeniu rozbudowy zakładów Samsung będą tędy jeździć ciężarówki i samochody pracowników do parkingów, które mają jeszcze powstać. Geometria i podbudowa nowych jezdni są dostosowane do rozmiarów i masy wielu 40-tonowych zestawów drogowych przejeżdżających w ciągu doby. Niestety, takich parametrów nie ma 75-metrowy odcinek drogi gminnej – między nową ulicą a obwodnicą – po którym będzie przewalać się ten ruch.

Zleceniodawcą budowy jezdni o łącznej długości około 730 metrów i wartości liczonej w milionach złotych jest Samsung. Drogi zostaną przekazane w zarząd gminie. Zapewne na kolejnej sesji Rada Miasta i Gminy Wronki pochyli się nad projektem uchwały o ich przejęciu przez Urząd Miasta i Gminy Wronki.

RB

 

Asfaltowa jezdnia wybudowana na zlecenie Samsunga przy okazji stanie się lokalną mikro-obwodnicą Stróżek. Pozwoli mieszkańcom pobliskich domów ominąć wąski odcinek drogi gminnej z progami zwalniającymi w najstarszej części wsi. Do pełni szczęścia gmina musiałaby zainwestować w utwardzenie przejazdu w tunelu pod obwodnicą

 

Foto u góry:

Na końcu 440-metrowego odcinka całkiem nowej jezdni można z bliska podziwiać budowę kolejnej hali fabryki Samsung za wałem ziemnym służącym ograniczeniu hałasu

Poprzedni
Następny