15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dzieci uciekają przed samochodami w pole

Co z tym remontem?

Od kilku lat ciągnie się problem niedokończonego remontu drogi gminnej z Baborówka do szkoły w Baborowie. W 2016 r. zmodernizowany został fragment ulicy Szkolnej od skrzyżowania z Szamotulską i… na tym remontowy zapał gminy wygasł. A w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły w Baborowie, zwłaszcza tych dojeżdżających rowerami, czy pieszych. Bo problemem jest nie tylko zdewastowana nawierzchnia drogi, ale i brak  ścieżki pieszo-rowerowej.

Od lat o drogę dopomina się sołtys Baborówka Jerzy Najderek.

– Skończył się właśnie rok szkolny, ale nie skończył się remont drogi gminnej do baborowskiej podstawówki, czyli ulicy Szkolnej – mówi sołtys. – Ta droga miała być modernizowana w dwóch etapach, w ciągu dwóch lat – przypomina.

I dodaje: – W 2016 roku pan burmistrz Kaczmarek zlecił zrobienie pierwszego etapu remontu nakładki asfaltowej drogi do szkoły. Drugi etap miał być zrobiony w następnym roku. I co? I nie ma drugiego etapu remontu drogi. A już upłynęło siedem lat. Osobiście prosiłem o dalszy etap remontu drogi, ale niestety, rada miejska w większości nie zaakceptowała tej petycji.

Jerzy Najderek nie tracąc nadziei na pozytywny finał swoich zabiegów o naprawę ulicy Szkolnej, na ostatniej sesji rady po raz kolejny wniósł – w imieniu swoim i dziatwy szkolnej – o nową nakładkę asfaltową, która ucywilizuje dojazd do baborowskiej uczelni. Mało tego, sołtys zaapelował dodatkowo o budowę ścieżki pieszo-rowerowej.

– Jak tylko będzie możliwość, zadanie to powinno być wykonane do nowego roku szkolnego. Niezorientowanym musze powiedzieć, że do tej małej, pięknej szkoły podstawowej w Baborowie uczęszcza około 170 dzieci. Więc zadbajmy o ich zdrowie, życie i bezpieczeństwo – zwracał się do radnych i burmistrza.

Sołtys Baborówka zaznacza, że droga do Baborowa urąga współczesnym zasadom bezpieczeństwa.

Teraz, przy tak dużym ruchu samochodów, a do tego wąskiej i dziurawej szosie, nieraz dochodzi do zjeżdżania dzieci rowerami w pole i do upadków – powtarza ważkie argumenty przemawiające za pilnym remontem.

(mal)

FOTO: Ulica Szkolna już siódmy rok czeka na zapowiadane przez burmistrza dokończenie remontu

Poprzedni
Następny