15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W Jaryszewie płonął chlewik

W sobotę 1 kwietnia o godz. 8.35 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Jaryszewie. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie wyjechały jednostki straży z Obrzycka, Jaryszewa, Szamotuł, Piotrowa i Słopanowa.

– Po dojeździe do Jaryszewa strażacy zastali objęte pożarem poddasze budynku gospodarczego na którym znajdowała się słoma. Po przeprowadzonym rozpoznaniu kierujący akcją poprosił o przysłanie dodatkowych zastępów – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej. W tej sytuacji dyżurny skierował do gaszenia ognia jednostki strażaków z Ostroroga, Szamotuł i Wronek.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się poddasze, rozebraniu części poszycia dachowego, usunięciu zgromadzonej słomy z poddasza i jej dogaszaniu, zorganizowaniu punktu czerpania wody oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia – relacjonuje Łukasz Kawka.
Jakie straty spowodował pożar? Spaleniu uległa słoma na poddaszu, część dachu na budynku gospodarczym oraz nadpaleniu uległ strop.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny