15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Udany start UKS Pamiątkowo w Jerzykowie

Kajakarze na medal

To był udany start! W sobotę, 28 sierpnia, na Jeziorze Kowalskim w Jerzykowie odbyły się regaty kajakowe z okazji 25-lecia UKS Zalew Jerzykowo. W zawodach wzięło udział ok. 90 zawodników z pięciu klubów: KS Posnania, KTW Kalisz, UKS Błyskawica Rokietnica, UKS Zalew oraz UKS Pamiątkowo. Choć prognozy na to nie wskazywały, pogoda jednak dopisała. Zwłaszcza kajakarzom z Pamiątkowa – przywieźli 6 medali!

Podczas zawodów odbyło się 21 biegów w różnych kategoriach wiekowych, w tym dwa biegi open w kajakach turystycznych. Zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska, Puchar Prezesa UKS Zalew Jerzykowo, Puchar HENZEL, Puchar Sołtysa Jerzykowa, Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie, Puchar Radnego Roberta Łucka oraz Puchar Klubu UKS Zalew Jerzykowo.
Jak podkreślają zawodnicy, podczas regat panowała sportowa i jednocześnie rodzinna atmosfera.

Znakomicie start w Jerzykowie udał się naszym kajakarzom z Pamiątkowa. Zdobyli 6 medali! W kategorii rocznik 2008 srebra wywalczyli: Arnold Węcławek w K1 oraz Arnold Węcławek z Mateuszem Prędkim w K2. W kategorii rocznik 2009 brązowymi medalami mogą pochwalić się Antek Wieczorek z Kubą Gorzuchem w K2. Tuż za podium uplasowali się Bartek Jernas oraz Jurek Jaeschke. Maja Winnicka (rocznik 2012) przywiozła z Jerzykowa brązowy medal w K1, a Hania Szymborska z Leną Mijas w K2 również brązy. Wreszcie brąz zawisł na szyi Huberta Andrzejewskiego w K1  (rocznik 2012). Dodatkowo Maja Winnicka otrzymała wyróżnienie dla najmłodszej zawodniczki, a Hubert Andrzejewski do medalu dołożył tytuł najwaleczniejszego zawodnika.

Warto dodać, że zawody w Jerzykowie były debiutem trenerskim – i to udanym – Błażeja Andrzejewskiego. Duży wkład w przygotowanie ekipy kajakarzy ma również Barbara Hajcel-Węcławek.

– Chciałbym podziękować dyrektor szkoły w Pamiątkowie pani Alinie Jankowskiej za pomoc, zwłaszcza za użyczanie hali sportowej do zajęć oraz zaprosić wszystkich chętnych na zajęcia ogólnosportowe z elementami treningu  kajakarskiego. Informacje będą dostępne na stronie klubu – mówi trener Błażej Andrzejewski.

Po zakończeniu startów odbyła się dekoracja zawodników – wręczenie medali,  pucharów i nagród.

(mal)

 

Poprzedni
Następny