15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ubijali jajka, wbijali gwoździe, skakali w workach

W Podrzewiu witali wakacje

Sołtys Podrzewia, rada sołecka, miejscowe OSP oraz Koło Gospodyń Wiejskich zaprosili w sobotę 25 czerwca na plac przy muszli w Podrzewiu na festyn rodzinny. Okazją do zorganizowania imprezy był Dzień Ojca, Dzień Matki oraz początek wakacji. Głównym sponsorem wydarzenia była firma Sano z Sękowa.

Najmłodsi nie mogli narzekać. Organizatorzy postarali się o moc atrakcji i to darmowych. Dzieci korzystały z ogromnych dmuchanych zamków, małpiego gaju, rodea, zestawu sportowego. Przygotowano dla milusińskich 200 paczek, watę cukrową, lody, kiełbaski, słodycze, soczki. Dzieci brały udział w zajęciach z animatorami, rywalizowały w różnych konkursach i otrzymywały miłe nagrody. Odbyły się również zawody i dla starszych – ubijanie jajek. Było  wbijanie gwoździ, skoki w workach oraz produkowanie masła na czas w słoikach. Była darmowa grochówka ufundowana przez strażaków, kwesta na rzecz chorej Patrycji oraz występy dzieci ze szkoły i przedszkola podrzewskiego, ze szkoły w Chełmnie, wystąpiły też dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Betlejemka z Szamotuł. Swój występ przedstawiła również grupa młodzieży z Duszka.

– Na nasze zaproszenie odwiedzili nas w Podrzewiu senator Filip Libicki, posłowie Jakub Rutnicki i Krzysztof Paszyk oraz wójt naszej gminy Roman Boguś. Gościliśmy także byłą nauczycielkę z Dusznik, panią Ziutę. W tym miejscu przybyłym gościom serdecznie dziękujemy – mówi sołtys Podrzewia, Joanna Zimna.

Na podrzewskim festynie bawiła się grupa emerytów z miejscowości Brody oraz rodzina z Ukrainy mieszkająca w Turowie w domu z Fundacją Nasza Arka. Po wspólnej biesiadzie, na scenie pojawił się Krzysztof Igor Krawczyk, który zaśpiewał piosenki swojego słynnego ojca. Koncert zasponsorowała firma SANO.

– Pan Igor po występie bawił się z nami jeszcze długo i był pełen podziwu dla naszej społeczności. Zaplanowany festyn miał trwać do północy, ale na prośbę bawiących się, ale i naszego wójta, bawiliśmy się do drugiej nad ranem – wspomina pani sołtys. I dodaje: – Impreza była bardzo udana dzięki wszystkim kochanym sponsorom – firmie Sano, KGW i OSP Podrzewie, Fundacji Nasza Arka, panu wójtowi, panu Heniowi, pani Bernadce, pani Magdzie, panom z zakładów mechanicznych w Podrzewiu, panu Sławkowi, paniom Ilonie, Małgosi, Marlenie, Bogdanowi i Marii, Beacie, Marzenie, Alicji, Anecie, Wiolecie, Kasi, Andżelice, Paulinie, panom Januszowi i Sebastianowi, Jarkowi, Stasiowi, Łukaszowi. Wszystkim państwu składam ogromne podziękowania. Takiej współpracy mogą nam wszyscy pozazdrościć. Podziękowania kieruję również dla OSP Turowo za wypożyczenie stołów i ławek. Dużą atrakcją stał się występ policyjnego Pyrka bawiącego się z dziećmi,  który fantastycznie wcielił się w swoją rolę. Dziękuję Hubertowi i naszej dusznickiej policji za umożliwienie występu. Dziękujemy również pani Ewie za zaangażowanie oraz wszystkim innym anonimowym pomocnikom.

Festyn rodzinny w Podrzewiu zakończył się około godziny trzeciej nad ranem wielkim sprzątaniem.

– Podsumowując, na podstawie relacji uczestników można powiedzieć, że nasz festyn był przykładem eliminowania różnic międzypokoleniowych i przykładem na to, że w każdym wieku można się wspólnie fajnie bawić – podkreśla Joanna Zimna.

(red.)

 

Na zdjęciu: Do zawodów w ubijaniu jajek stanęli panowie. Panie kibicowały

Poprzedni
Następny