15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Trasy były kręte

Pierwszy Rajd Kaźmierza modeli zdalnie sterowanych

Grupa pozytywnie zakręconych modelarzy RC Brygada Kaźmierz wraz ze Szkołą Podstawową im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu zaprosiła w niedzielę 21 kwietnia na Pierwszy Rajd Kaźmierza modeli zdalnie sterowanych RC. Rajd był drugą rundą zmagań w ramach Wielkopolskiej Ligi Rajdowej.

W zmaganiach wzięło udział 22 zawodników, którzy ścigali się modelami wzorowanymi na prawdziwych samochodach rajdowych. Ścigały się modele subaru, lancii, porsche, toyoty czy mitsubishi. Zawodnicy rywalizowali na czterech odcinkach specjalnych starając się wykręcić jak najlepsze czasy. Trasy były kręte, wymagające skupienia oraz wyczucia przy sterowaniu modelem. Samochodziki jeździły głównie po bruku z krótkimi odcinkami piasku i trawy. Przed szkołą i na pobliskim placu zabaw takiej nawierzchni nie brakowało. Pogoda dopisała, bo obyło się bez deszczu, choć temperatura nie rozpieszczała zawodników.

  – Jesteśmy bardzo zadowoleni poziomem zainteresowania, było wiele osób, które dopytywały, jak zacząć przygodę z RC, co warto na początek kupić, gdzie się spotykamy. Były to zarówno osoby młode jak i dorosłe – informowali „pozytywnie zakręceni” na stronie kaźmierskiego urzędu. Biorąc pod uwagę zadowolenie uczestników rajdu, członkowie RC Brygada Kaźmierz liczą, że zainteresowanie zawodami zdalnie sterowanych modeli i samym modelarstwem nie osłabnie, a wręcz przeciwnie, znajdzie nowych amatorów. Oferują zresztą pomoc przy zakupie oraz naprawie modeli.

Członków RC Brygada Kaźmierz na co dzień można spotkać przy szkole, starym dworcu PKP oraz stawach wędkarskich przy ulicy Leśnej. Zapraszają do obserwacji swojego profilu na FB oraz Instagramie, gdzie będą udostępniać wszelkie informacje o spotkaniach i kolejnych imprezach. Przy takim zaangażowaniu można liczyć, że  Kaźmierz na stałe wpisze się do kalendarza Wielkopolskiej Ligii Rajdowej.

(bel)

 

Na zdjęciu: Pogoda nie rozpieszczała uczestników, ale parkingi i tak były zapełnione 🙂

(Fot. RC Brygada Kaźmierz)
Poprzedni
Następny