15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tragedia na krajówce w Gaju Wielkim

Czołowe zderzenie dwóch BMW. Nie żyje 19-latek

W sobotę 11 czerwca około godz. 23.00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 92 w Gaju Wielkim. W efekcie czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych zginął 19-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą czołowo. Kierujący i pasażerka znajdowali się uwięzieni wewnątrz pojazdu, natomiast drugi kierujący wypadł z samochodu i znajdował się na poboczu. Jeden pojazd bardzo mocno uszkodzony znajdował się na środku drogi, natomiast drugi na pasie awaryjnym – relacjonuje Łukasz Kawka, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

I dodaje: – Strażacy musieli wykonać dostęp do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

– Okazało się, iż zderzyły się ze sobą dwa samochody marki BMW. Jednym kierował 19-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz, drugim kierował 31-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. W drugim samochodzie znajdowała się również pasażerka. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń 19-latek zmarł na miejscu. Kierujący oraz pasażerka drugiego samochodu trafili do szpitala – informuje asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, iż 19-letni kierujący BMW zjechał na pobocze w celu uniknięcia zderzenia z innym pojazdem, po czym stracił panowanie nad samochodem i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód, którym kierował 31-latek. Policjanci pracują nad ustaleniem nieznanego kierującego, który mógł przyczynić się do wypadku.

– Na miejscu ustalono świadków zdarzenia, policjanci wykonali też oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz pozostałą niezbędną dokumentację procesową. W sprawie toczyć się będzie prokuratorskie śledztwo, którego celem będzie szczegółowe ustalenie przyczyn oraz okoliczności zdarzenia – wyjaśnia Sandra  Chuda.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – policja zorganizowała objazdy.

(mal), KPP

 

FOTO: W wyniku czołowego zderzenia dwóch BMW zginął 19-latek z gminy Kaźmierz

Poprzedni
Następny