15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Nasz pomysł na ochronę środowiska” po raz siódmy

Liceum urszulanek wyróżnione

W środę, w sali sesyjnej urzędu marszałkowskiego w Poznaniu już 7. raz Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”. Nagrody otrzymały również placówki, do których nagrodzeni uczęszczają.

Cele organizowanego od 7 lat konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na występujące w otaczającym nas świecie zagrożenia. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem wpływu zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie człowieka. Zadaniem uczestników było wykonanie fotoksiążki zgodnej z tą tematyką.

– Konkurs spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony szkół, co znalazło wyraz w liczbie niemal siedemdziesięciu nadesłanych prac – mówi Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i przewodniczący kapituły konkursu.

Wykonane przez uczniów fotoksiążki w większości obrazują aktualny stan środowiska oraz zawierają propozycje jego naprawienia.

– Nadesłane prace charakteryzują się dużą pomysłowością i estetyką wykonania, a wiele z nich również wysokim poziomem merytorycznym. Stąd też kapituła konkursu stanęła przed niełatwym zadaniem wybrania tych najlepszych – dodaje  Bogusławski.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego III wyróżnienie (nagroda opaska smartband dla każdego ucznia, dla szkoły tabliczka pamiątkowa plus sadzonka drzewa) otrzymało Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.

(mal)

 

FOTO: Praca konkursowa uczniów pniewskiego liceum uhonorowana została III wyróżnieniem

Poprzedni
Następny