15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Trąbczyński nie ubolewa

– Dziękujemy Radosławowi, Rafałowi i życzymy im powodzenia w nowej pracy, w nowych działaniach na rzecz Dusznik i Wronek, a Kazimierzowi i Maciejowi dziękujemy za dobrą współpracę i życzymy im zdrowia oraz dobrego wykorzystania wolnego czasu – życzyła na ostatniej sesji rady powiatu byłym już współpracownikom starosta Beata Hanyżak. Radosław Łanoszka, przewodniczący rady poprzedniej kadencji, został wybrany na stanowisko wójta gminy Duszniki, Rafał Zimny, wicestarosta, objął fotel burmistrza Wronek, zaś Kazimierz Michalak i Maciej Trąbczyński, członkowie zarządu powiatu, przeszli na zasłużone emerytury.

– Czujemy się tutaj jak w domu, bo spędziliśmy tu kilka kadencji – powiedział Łanoszka. – Bardzo dziękujemy za uznanie, za tę ostatnią kadencję. To był dla mnie zaszczyt pracować w tym gronie – dodał.

– Bardzo dziękuję za te kilka lat pracy, wiele się nauczyłem i myślę, że to doświadczenie będzie procentować w mojej obecnej pracy – podkreślił Rafał Zimny.

Z kolei Maciej Trąbczyński zaznaczył, że jego emerytura samorządowa stała się faktem, ale… – Nie ubolewam z tego powodu, natomiast będę się zajmował nadal pomocą dla Ukrainy. Nasze kontakty z samorządowcami ukraińskimi stały się bardzo intensywne z chwilą wybuchu wojny. I z tego tytułu spoczywa na mnie obowiązek dokończenia działań, które z tamtejszymi samorządami uzgadniałem, a byłem postrzegany jako przedstawiciel powiatu szamotulskiego – wyjaśnia Trąbczyński.

26 maja 2017 r. w Samborze delegacje powiatu szamotulskiego i samborskiego podpisały deklarację o partnerskiej współpracy i przyjacielskich stosunkach. Początkowo kontakty obu stron ograniczały się do wzajemnych wizyt, czy wymiany młodzieży. Nowego wymiaru nabrały po wybuchu wojny na Ukrainie. W pomoc sąsiadom bardzo aktywnie włączył się właśnie Trąbczyński.

– Zaangażowanie Macieja Trąbczyńskiego w pomoc Ukrainie jest niezaprzeczalne i konkretne, pełne poświęcenia – podkreśla starosta Hanyżak. W tym tygodniu Maciej Trąbczyński po raz kolejny wyrusza z darami za naszą wschodnią granicę.

(mal)

FOTO: Na ostatnie sesji rady powiatu żegnano (od lewej) Radosława Łanoszkę, Macieja Trąbczyńskiego i Kazimierza Michalaka

Poprzedni
Następny