15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Seniorzy chcą mieć głos

Radni za pomysłem utworzenia rady seniorów

Radni z gminnej komisji budżetu zagłosowali jednomyślnie za powołaniem w Szamotułach rady seniorów. Seniorzy mają być partnerem dla samorządowców w rozmowach o potrzebach osób starszych.

Inicjatywa powołania do życia rady seniorów wyszła od komitetu wyborczego Pokolenia Szamotulan.

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami niezwykle ważną inicjatywą, którą wspólnie podejmujemy. Przy wsparciu ponad 160 podpisów seniorów naszej społeczności, zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o utworzenie Rady Seniorów Gminy Szamotuły – organu o charakterze doradczym, inicjatywnym i konsultacyjnym” – poinformował w lutym komitet.

Starsi mieszkańcy, z wieloletnim doświadczeniem i mądrością życiową, są nieodłączną częścią naszej społeczności. Dlatego chcemy, aby ich głos był jeszcze lepiej reprezentowany i usłyszany w sprawach dotyczących Miasta i Gminy Szamotuły” – zaznaczają członkowie Pokoleń Szamotulan.

Ich zdaniem rada seniorów to nie tylko instytucja, ale również szansa na pełniejsze uwzględnienie potrzeb i oczekiwań naszych seniorów w procesie podejmowania decyzji lokalnych. „Jesteśmy przekonani, że ich doświadczenie to nieoceniony wkład w rozwój naszej wspólnoty” – podkreślają.

21 lutego Pokolenia Szamotulan złożyły do urzędu miasta wniosek o utworzenie Rady Seniorów Miasta i Gminy Szamotuły.

Wnosimy o zagwarantowanie nam możliwości czynnego oddziaływania na kształtowanie decyzji samorządowych jako organ doradczy, konsultacyjny i inicjatywny” – czytamy w uzasadnieniu. Zdaniem autorów wniosku, podpisanego przez 160 seniorów, rada mogłaby być cennym partnerem do rozmów o potrzebach osób starszych – niejednokrotnie niedostrzeganych i pomijanych, takich jak np. zwiększona ilość ławek miejskich, czy lepiej zorganizowany transport publiczny.

Radni z komisji budżetu przyklasnęli pomysłowi, jednogłośnie poparli projekt utworzenia rady seniorów.

(mal)

FOTO: 21 lutego Pokolenia Szamotulan złożyły w magistracie wniosek o utworzenie Rady Seniorów Miasta i Gminy Szamotuły

Poprzedni
Następny