15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„To był strzał w dziesiątkę”

Samorządowcy gratulują dyrektorowi szpitala nagrody

Jak już informowaliśmy, kapituła plebiscytu Orły „Wprost” doceniła pracę  Remigiusza Pawelczaka, dyrektora Szpitala Powiatowego w Szamotułach, a jednocześnie prezesa Wielkopolskiego Związku Szpitali. Podczas uroczystej gali w Poznaniu, laureat uhonorowany został główną nagrodą w kategorii menedżer w ochronie zdrowia w województwie wielkopolskim. Statuetkę wręczył Pawelczakowi minister zdrowia Adam Niedzielski. We wtorek dyrektorowi szpitala gratulowali wyróżnienia radni powiatowi.

– Kiedy minister Niedzielski wręczał mi tę nagrodę powiedziałem, że dedykuję ją pracownikom szpitala, ponieważ nie jest tak, że tylko jedna osoba pracuje – pracuje cały zespół, prawie sześćset osób. Byliśmy doświadczeni covidem, doświadczeni wracaniem do normalnego funkcjonowania po covidzie – mówił wzruszony Remigiusz Pawelczak dziękując samorządowcom za wyrazy uznania. I dodał: – W kolejnych słowach przy panu ministrze podziękowałem władzom powiatu szamotulskiego. Bez państwa wsparcia nie byłoby sukcesu o którym teraz bardzo się mówi, a którego owocem jest ta nagroda. Proszę państwa, chciałbym powiedzieć, że mamy szeroką koalicję przyjaciół na rzecz szpitala. Wśród nich wojewoda Michał Zieliński, posłowie Marta Kubiak i Jakub Rutnicki.

Jak wyjaśnił, nagrodę otrzymał za nowatorskie działania w szpitalu. Szamotulska lecznica była pierwszym w Polsce szpitalem, sygnatariuszem programu dostosowywania obiektów architektonicznych do wymogów osób niepełnosprawnych. – Jesteśmy na ukończeniu remontu całego budynku szpitalnego wraz z budynkiem POZ. Dostosowujemy go, dzięki dotacjom, do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – tłumaczył.

Nasz szpital podjął się ostatnio nowatorskiego w skali kraju programu leczenia stopy cukrzycowej. To również doceniła kapituła plebiscytu Orły „Wprost”.

– Program leczenia stopy cukrzycowej w ubiegłym roku zaryzykowaliśmy i podjęliśmy jako pierwsi w Polsce. Dziś rozmawiamy z ministrem zdrowia na temat programu pilotażowego ratującego ludzi przed amputacjami kończyn dolnych – podkreśla dyrektor Pawelczak. – Tak się złożyło, że sąsiednie szpitale likwidują oddziały szpitalne, a dla nas bardzo ważne było to, żeby wszystkie oddziały i poradnie utrzymać. Co chwilę staramy się uruchamiać jakąś nową poradnię, dokładać jakieś nowe usługi. Dzisiaj rano na przykład wpisaliśmy się w system szczepień przeciwko HPV. Ciągle coś się u nas dzieje nowego i niech tak będzie, bo to oznacza, że pacjenci z naszego powiatu będą mieli coraz lepszy szpital, coraz lepsze jakościowo usługi. 

Dyrektor Pawelczak ma świadomość, że nie wszystko w służbie zdrowia funkcjonuje w sposób idealny, dotyczy to także szamotulskiego szpitala.

Oczywiście nie stworzymy ze zjadaczy chleba aniołów i nie wszystkie ich  zachowania będą pełne empatii. Bardzo byśmy chcieli, ale nie jesteśmy wychowawcami kadry, możemy tylko oddziaływać. Zawsze będą uwagi, błędy, ale chodzi nam o to, aby ten szpital był też państwa dumą – zwracał się do radnych.

– Kilka lat temu, kiedy zaczynaliśmy kadencję, była okazja poznać pana dyrektora Pawelczaka i zawsze wierzyłem w te kompetencje, które pan dyrektor ma i wykorzystuje w zarządzaniu szpitalem – wskazywał Tomasz Augustyn. Radny gratulował nie tylko Remigiuszowi Pawelczakowi, ale i poprzedniemu zarządowi powiatu z Józefem Kwaśniewiczem na czele, za trafną decyzję powierzenia właśnie Pawelczakowi kierowania szpitalem.

– To był strzał w dziesiątkę, bo mamy wspaniałą osobę, która dba o szpital i personel. Ja osobiście jestem dumny, że taka osoba jest na tym stanowisku. Myślę, że nagroda jest podkreśleniem, że nie tylko my to dostrzegamy, ale jest wydźwięk na cały kraj – komplementował Pawelczaka Augustyn.

(mal)

FOTO: – Bez państwa wsparcia nie byłoby sukcesu, o którym teraz bardzo się mówi, a którego owocem jest ta nagroda – mówił Remigiusz Pawelczak do radnych powiatowych. Uhonorowany został główną nagrodą Orły „Wprost” w kategorii menedżer w ochronie zdrowia w województwie wielkopolskim

Poprzedni
Następny