15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Siedemnaście drużyn na starcie

Zawody strażackie w Pniewach

            Zawody strażackie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych to jedna z form sprawdzenia umiejętności i sprawności druhów. To też doskonała okazja do integracji środowiska strażackiego, wymiany doświadczeń, choć w tle często jest zaciekła rywalizacja. To także forma rozrywki dla spragnionych adrenaliny widzów.

Zawody miejsko-gminne jednostek strażackich z terenu gminy Pniewy wpisane były w tegoroczny program obchodów 130-lecia OSP Pniewy, których zwieńczenie miało miejsce w minioną niedzielę 4 czerwca. Sprawność bojową jednostek sprawdzano 27 maja, na stadionie miejskim w Pniewach. Udział w teście sprawnościowym wzięło siedemnaście drużyn z dziesięciu jednostek. Najwięcej drużyn wzięło udział w męskiej kategorii powyżej 16 lat.

Na murawie stadionu przygotowano tory przeszkód, które miały odzwierciedlać sytuacje, z jakimi strażacy mogą się spotkać w rzeczywistości. Każda z konkurencji wymagała od druhów precyzji, szybkości i doskonałej współpracy zespołowej. W najmłodszych kategoriach wiekowych 12-16 lat udział wzięły trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – jedna żeńska i dwie męskie. Wyłonienie zwycięzcy, szczególnie w kategorii żeńskiej nie było zadaniem ponad miarę. Występ drużyny z OSP Kikowo nie powodował także wzrostu poziomu adrenaliny. Dziewczęta walczyły bowiem tylko same z sobą i zasłużyły oczywiście na pierwsze miejsce. W kategorii chłopców drużyna z Kikowa szybciej wykonała zadanie niż MDP z Psarskiego. W rywalizacji old boyów, druhów powyżej 40 roku życia udział wzięły trzy drużyny. Zwyciężyła OSP Lubocześnica przed OSP Psarskie i OSP Koszanowo. Najliczniej reprezentowana podczas zawodów jednostka OSP Kikowo jako jedyna zgłosiła do zawodów żeńską drużynę powyżej 16 lat. I oczywiście zwyciężyła. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja drużyn męskich powyżej 16 lat. Do zawodów zgłosiło się dziesięć drużyn, a najlepsza w nagrodę będzie reprezentowała gminę podczas zawodów powiatowych. Ten zespół tworzyć będzie jednostka OSP Zajączkowo. Drugie miejsce w pniewskich zawodach zajęła OSP Rudka, a trzecie OSP Psarskie. Kolejne miejsca zajęły drużyny OSP Lubocześnica, OSP Konin, OSP Zamorze, OSP Pniewy, OSP Koszanowo, OSP Kikowo i OSP Nojewo. Zawody obserwowali przedstawiciele władz samorządowych gminy Pniewy, burmistrz Jarosław Przewoźny i jego zastępca Józef Ćwiertnia.

(sc)

Zdjęcie: W kategorii old boyów zwyciężyli strażacy z Lubocześnicy

Poprzedni
Następny