15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tir na podwórku

W piątek 12 sierpnia o godz. 8.55 doszło do dość nietypowej kolizji drogowej w Piotrowie. Po zderzeniu z passatem, ciągnik siodłowy scania zjechał z drogi, staranował ogrodzenie, wjechał na posesję i zatrzymał się kabiną na szczytowej ścianie budynku gospodarczego.

– Do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego w miejscowości Piotrowo gmina Obrzycko. Zgłaszający informował, że samochód ciężarowy uszkodził ogrodzenie posesji i uderzył w budynek – informuje Łukasz Kawka, rzecznik szamotulskiej straży pożarnej.

Po czym dodaje: – Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy volkswagen passat po kolizji z pojazdem ciężarowym. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem straży i znajdowali się w pobliżu. Samochód osobowy znajdował się na środku drogi, natomiast pojazd ciężarowy po uderzeniu w ogrodzenie znajdował się przy budynku gospodarczym.

Jak ustaliła policja, mieszkaniec gminy Pniewy kierujący volkswagenem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze scanią. Został ukarany mandatem.

(mal)

Poprzedni
Następny