15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tenisiści żegnali lato

Sporo turniejów w stolicy powiatu w miniony weekend

 

Ostatni weekend obfitował w Szamotułach w wydarzenia tenisowe. Cóż, miłośnicy białego sportu żegnali wakacje. Turnieje zorganizowały zarówno Centrum Sportu Szamotuły, jak i TKKF Wacław.

Już od rana w sobotę 26 sierpnia na kortach przy ulicy Targowej, w ramach  Tenisowego Zakończenie Lata, rywalizowali najmłodsi w wieku 7 – 10 lat. Później ich miejsce zajęła młodzież (11 – 17 lat), a na koniec tenisowa starsza młodzież toczyła boje w Nocnym Turnieju Mikstów (turniej zakończył się już w niedzielę, tuż po 1.00 w nocy).

W trzech turniejach udział wzięło w sumie prawie 60 tenisistów. A oto wyniki:

 

Kategoria 7-10 lat

  1. Marysia Borucka
  2. Mia Grace Frost
  3. Klara Kamińska i Nikola Andrzejewska

 

Kategoria 11-17 lat

  1. Jakub Mikita
  2. Jakub Rakowski
  3. Małgorzata Kaczmarek i Lisa Knapen

 

Nocny Turniej Mikstów

  1. Violetta Rybarczyk/Przemysław Kowalik
  2. Agnieszka Ratajczak/Krystian Sobczak
  3. Magdalena Boczar/Dawid Oszmałek

 

Jak podkreśla Bartosz Węglewski z Centrum Sportu Szamotuły, turniejom towarzyszyła świetna atmosfera oraz rywalizacja w duchu fair play.

Zawody młodzieżowe wraz z CSS współorganizował Tenis Tyberiusz Dąbrowski, a wsparcie sponsoringowe udzielił Podcięty Barbershop i Depenbrock.

 

Z kolei TKKF Wacław zorganizował na kortach przy ul. Wojska Polskiego  Turniej Par Deblowych pod patronatem burmistrza Włodzimierza Kaczmarka. Jak informuje Tomasz Grabowski, rzecznik prasowy szamotulskiego magistratu oraz miłośnik tenisa ziemnego, poza pasjonatami wzięli w nim udział także trenerzy tenisa i byli zawodnicy klasyfikowani przed laty na listach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego.

– Dla amatorów dyscypliny uprawiających ten sport dla zdrowia była to wyjątkowa okazja konfrontacji wyobrażeń o własnym poziomie sportowym z rzeczywistością kortową. Teoretycznie amatorzy nie powinni mieć żadnych szans, okazało się jednak, że godziny spędzone na korcie procentują. W kilku meczach „profesjonaliści”, w parze trener, tracili gemy z ambitnymi i mającymi coraz większe umiejętności amatorami. Ale oczywiście w tenisie nie ma przypadków i pierwsze miejsca zdobyli faworyci – zaznacza Grabowski.

Turniej wygrała para Staszak i Kryg, drugie miejsce rodzinny duet Tomaszewski & Tomaszewski, trzecie Fidler i Stelmaszyk.

Wielkie brawa dla tenisistów, wielkie brawa dla działaczy TKKF, sponsorów i wielkie brawa dla kibiców, którzy pojawili się na kortach przy cukrowni i dopingowali swoich ulubieńców.

(mal)

 

Foto: Zgodnie z przewidywaniami Turniej Par Deblowych na kortach przy cukrowni wygrali faworyci

 

Poprzedni
Następny