15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tegoroczna odsłona szamotulskiego UFO tuż, tuż

Pojawi się Neptun

Dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury Piotr Michalak zdradza, że podczas tegorocznego Ulicznego Festiwalu Osobliwości będzie można podziwiać między innymi Neptuna.

Postać boga wód, chmur i deszczu kreował będzie Argentyńczyk Alejo Leandro Merlini, który brał już udział w poprzedniej edycji festiwalu. Tegoroczne UFO zagości w stolicy powiatu już niebawem, bo w niedzielę 5 czerwca. Tego dnia, wspomniany argentyński artysta zaprezentuje się w nowej lokalizacji wydarzenia, którą będzie Park Zamkowy. Neptun wyłoni się ze zbiornika wodnego z fontanną, stanowiącego pozostałość po dawnej fosie.

W trakcie UFO będzie można także podziwiać żywą rzeźbę szamotulanek. To trzy młode dziewczyny zakwalifikowane w ubiegłorocznym castingu – Hania, Julia i Maria. Ich dzieło powstało w czasie ubiegłorocznych wakacji letnich, w ramach warsztatów przeprowadzanych w SzOK, pod okiem Katarzyny Wróbel czuwającej nad przygotowaniem pantomimicznym i Rafała Śpiewaka, eksperta w zakresie kostiumów. Żywa rzeźba szamotulanek nawiązuje do lokalnej historii i zecerskich praktyk Kawalerów. Tradycje drukarskie tej rodziny sięgają 1906 roku. Ostateczny wygląd kostiumów i oprawa choreograficzna będą dopracowywane kilka dni przed czerwcowym festiwalem. Postument, autorstwa mieszkanek stolicy powiatu, eksponowany będzie w pobliżu zamku Górków, w którym w połowie XVI wieku istniała pierwsza w Wielkopolsce drukarnia.

ika

W pobliżu zamku Górków będzie można podziwiać żywą rzeźbę stworzoną przez trzy debiutujące na festiwalu młode szamotulanki: Hanię, Julię i Marię

Poprzedni
Następny