15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tatra wjechała w dom

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek 27 kwietnia w Ostrorogu. Tuż po godz. 7.00 w dom jednorodzinny przy ul. Kapłańskiej wjechała ciężarówka marki Tatra.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który stoczył się z pobliskiego terenu budowy i uderzył w budynek mieszkalny. Właściciel znajdował się na posesji poza budynkiem – relacjonuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ prądu do budynku, wynieśli butlę gazową, ustawili drewniane podpory w celu ustabilizowania stropu oraz kontrolowali stabilność podpartej konstrukcji podczas odjazdu ciężarówki.

– Na miejsce przybył burmistrz Ostroroga oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ze względu na uszkodzenia wyłączył budynek z użytkowania na czas usunięcia nieprawidłowości w stanie technicznym – dodaje Kawka.

Jak ustaliła policja, ciężarową tatrą kierował 25-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. Pojazdu nie zabezpieczył prawidłowo podczas załadunku, dlatego ten stoczył się po pochyłej w tym miejscu ul. Kapłańskiej i uderzył w budynek. Jak się okazało, samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierowca za niezabezpieczenie pojazdu oraz jego zły stan techniczny ukarany został mandatem karnym.

W akcji ratunkowej oprócz strażaków z Szamotuł i Ostroroga uczestniczyła Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Poznania.

(mal), PSP

FOTO: Źle zabezpieczona tatra stoczyła się i wjechała w dom

 

Poprzedni
Następny