15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kto znajdzie skarb Hochbergów?

Pierwsza Noc Muzeów w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek!

Już w najbliższy piątek 12 maja od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się pierwsza Noc Muzeów. Zwiedzanie wystawy przyrodniczej, degustacja wyrobów z dziczyzny i nocne poszukiwanie skarbu Hochbergów to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez leśników dla uczestników wydarzenia.

Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek koło Lubasza to wyjątkowe miejsce w sercu Puszczy Noteckiej. W budynku zabytkowej Masztalarnii, otoczonej lasami, znajduje się nowoczesna, interaktywna wystawa dioram przyrodniczych oraz wystawa historyczna, które zostaną udostępnione do zwiedzania pod czujnym okiem leśnych przewodników. Sala konferencyjna tej nocy zamieni się w salę kinową oraz miejsce blubrania o wielkopolskich borowych z nutą historii.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zobaczenia owadów pod lupą
i mikroskopem, skorzystania ze stoiska wirtualnej rzeczywistości, a także zapoznania się z prowadzonym w Lasach Państwowych projektem „Zanocuj w lesie”.

Punkt kulminacyjny wieczoru to kulinarne show „Dobre z lasu” w wykonaniu Karola Kusa oraz recital muzyczny zespołu „Taraka”.

W znajdującej się nieopodal Masztalarnii drewutni pokazane zostaną „drzewa od strony drewna”, a także odbędą się warsztaty budowania karmników i pokaz gry na rogu. Wydarzenie zakończy nocny spacer po lesie, podczas którego uczestnicy poszukają skarbu Hochbergów, niegdyś właścicieli zamku i przylegającego do niego majątku.

Organizacja Nocy Muzeów w tym nieoczywistym, pełnym historii miejscu jest wspólną inicjatywą ośmiu nadleśnictw, znajdujących się na terenie trzech województw, wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”.

Alicja Tadych

 

Foto u góry: Zabytkowa Masztalarnia w Goraju-Zamek koło Lubasza już czeka na uczestników Nocy Muzeów. Organizatorzy przygotowali wyjątkowo atrakcyjny program. Warto skorzystać

Poprzedni
Następny