15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

– Tam jest masakra – mówi Tomasz Łączkowski

Problem z sąsiadem

Do radnego Tomasza Łączkowskiego zwrócili się z prośbą o pomoc mieszkańcy jednej z kamienic na Rynku w Szamotułach. Mają problem, duży problem.

Zwrócili się do mnie mieszkańcy lokalu komunalnego, w którym panują straszne warunki zdrowotne. W tym mieszkaniu rozwija się potworny grzyb, w różnych miejscach, ściany są mokre, jedna z nich przemarza – mówi Tomasz Łączkowski. Chodzi o budynek przy Rynku pod numerem 35.

Byłem tam osobiście zobaczyć i po przebywaniu w tym mieszkaniu przez 15 – 20 minut dusiłem się i miałem potworne duszności – relacjonuje radny swój pobyt u nieszczęsnych lokatorów.

Tomasz Łączkowski po wizycie na Rynku swoje kroki skierował niezwłocznie do Leszka Klijewskiego, dyrektora Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Szamotułach. – Do tego mieszkania został wysłany pan kierownik, który po oględzinach powiedział mieszkańcom, że mają przypomnieć się na wiosnę. To nie jest załatwienie sprawy! Tam zagrożone jest życie i zdrowie mieszkańców. Ludzie chorują i się duszą, tam trzeba działać natychmiast! – apeluje radny.

Dyrektor Leszek Klijewski zna sprawę doskonale. Podkreśla złożoność problemu. – Jest to bardzo trudna sprawa, ponieważ po pierwsze, jest to budynek wspólnoty mieszkaniowej i w ramach kredytu, który zaciągnęliśmy, wspólnota wykonała gruntowną jego modernizację, polegającą między innymi na dociepleniu ścian. Problem nastąpił bardzo poważny, ponieważ nieruchomość ta sąsiaduje po granicy z nieruchomością prywatną. I nie uzyskaliśmy zgody od tego właściciela, ażeby wejść na teren jego działki i docieplić tę ścianę. Problem polega na tym, że tam powstają mostki termiczne, a nie możemy tego docieplić, bo właściciel, sąsiad, nie wyraża zgody. Chcieliśmy to ocieplić, tynk ładnie pomalować, byłoby estetycznie. I nie uzyskaliśmy zgody – tłumaczy dyrektor ZKZL.

Klijewski podkreśla, że oczywiście możliwe jest wykonanie odgrzybiania ścian w zawilgoconym mieszkaniu, ale to nie rozwiąże problemu. Efekt będzie krótkotrwały.

– Tam jest masakra – mówi Tomasz Łączkowski.

Co dalej? Radny Łączkowski dowiedział się ostatnio, że zmienił się właściciel nieruchomości sąsiadującej z komunalną, co daje nadzieję na dogadanie się w sprawie wykonania koniecznego docieplenia ściany kamienicy nr 35.

Będziemy rozmawiać – zapewnia dyrektor Leszek Klijewski.

(mal)

FOTO: Leszek Klijewski, dyrektor ZKZL, zna doskonale problem lokatorów komunalnego budynku przy Rynku 35

 

Poprzedni
Następny