15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szpitalny POZ z kolejną usługą medyczną

Szybsze diagnozowanie i leczenie

Poradnia lekarza rodzinnego w SPZOZ w Szamotułach dołączyła do programu Krajowej Sieci Kardiologicznej. Od kwietnia pacjenci z chorobami układu krążenia mogą korzystać z łatwiejszego i szybszego dostępu do lekarzy specjalistów.

Krajowa Sieć Kardiologiczna to program zapewniający szybsze i skuteczniejsze diagnozowanie oraz leczenie chorób układu krążenia. Dzięki bezpośredniej współpracy poradni POZ ze szpitalami pacjenci mają łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów.

W trakcie leczenia na poziomie poradni POZ lekarz ocenia, czy pacjent wymaga specjalistycznej opieki kardiologicznej. W przypadku pozytywnej oceny chory  kierowany jest do szpitala kardiologicznego, gdzie specjaliści podejmują decyzję o dalszym przebiegu terapii – tłumaczy lekarz Aleksander Baran, zastępca kierownika Poradni Lekarza Rodzinnego w SPZOZ w Szamotułach.

Z programu od kwietnia mogą korzystać pacjenci przyszpitalnej poradni ze schorzeniami z zakresu kardiologii, m.in. nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca i wadami serca.

Przypominamy, że szpitalny POZ jako jeden z pierwszych w województwie wielkopolskim wprowadził dla pacjentów opiekę koordynowaną. Dzięki niej skróciła się droga pacjentów do porad specjalistów.

(DJ)

FOTO: Aleksander Baran zapowiada szybsze i skuteczniejsze diagnozowanie chorób układu krążenia

Poprzedni
Następny